У підручниках з історії Росії з явився розділ про війну в Україні — ЗМІ

Автори книжки переконують, що Кремль буцімто «змушений був» застосувати проти України «превентивні заходи».

Росіяни підготували новий підручник з історії Росії на 10-11 класів з’явився розділ, що присвячений повномасштабній війні в Україні. Він пропагує кремлівські ідеологеми про «праве діло» РФ, а також про «денацифікацію і демілітаризацію» України. Про це повідомляє видання Sota з посиланням на фотографії підручника, які надіслав учитель з Архангельська.

Автори книжки стверджують, що «Захід використовував Україну як ударний кулак, націлений на Росію та плацдарм для нападу НАТО» і що Москві нібито стало відомо, що Україна за підтримки Заходу готується до «повномасштабної військової операції із захоплення Донбасу та Криму», у зв’язку з чим Росія «була змушена вжити превентивних заходів».

Ці так звані «превентивні заходи» мали буцімто врятувати «ДНР» і «ЛНР» від «щоденних обстрілів, забезпечення їхнього суверенітету, демілітаризація та денацифікація України».

Підручник використовує звичні для Кремля кліше: західні санкції мали «розірвати на частини» російську економіку, Захід змушує Україну «воювати до останнього українця», рейтинг Володимира Путіна «перевищив 80%».

Автори наприкінці розділу процитували слова зі звернення голови Раднаркому В’ячеслава Молотова у день нападу Німеччини на СРСР: «Наша діло праве! Ворог буде розбитий! Перемога буде за нами!».

Авторами підручника значаться депутат Держдуми від Єдиної Росії В’ячеслав Ніконов та радник директора ФСТ Сергій Дев’ятов.

Підручник стане частиною шкільної програми з 1 вересня 2023 року. Ввидання Підйом із посиланням на видавництво Російське слово заявило, що новий підручник не буде обов’язковим, а сам розділ про СВО з’явився в підручнику ще в 2022 році.

Як ми вже писали, українську мову на окупованих територіях України росіяни планують викладати, але за спеціальним підручником – щоб формувати у дітей «традиційні російські цінності». Вартість розробки складає 8,5 мільйона рублів (близько 4,3 мільйона гривень).

У РФ із підручників прибрали згадку Києва у параграфах про Русь — ЗМІ

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетПідсумки 27.05: Відео Залужного і вимоги Росії

На підступах до Києва працює ППО — КМВА

Данія відкрила інвестиційний фонд для України

ЗСУ в районі Бахмута просунулися ще на 450 метрів

Пригожин обіцяє «взяти Київ за 12 днів» — перехоплення ГУР

Источник: korrespondent.net