У Міноборони Литви озвучили напрями військової підтримки України

Військова підтримка включатиме передачу та ремонт озброєння і військової техніки; військову підготовку, навчання та реабілітацію солдатів.

 
У Міністерстві оборони Литви назвали шість основних напрямків військової підтримки України у 2023 році.
 
Наголошується, що йдеться про вклад у міжнародний фонд підтримки України, призначеного для фінансування закупівлі важкого озброєння. Військова підтримка також включатиме передачу та ремонт озброєння і військової техніки; військову підготовку та навчання; реабілітацію солдатів; експертну підтримку у сфері оборонних реформ; посилення кібербезпеки.
 
За словами литовського міністра оборони Арвідаса Анушаускаса, зброя, техніка та інша військова підтримка робить критично важливий внесок у те, як розгортається війна.
 
Так, Міністерство оборони Литви планує закупити та передати Україні додаткове обладнання литовського виробництва: прилади нічного бачення, тепловізори, засоби боротьби з безпілотниками. Окрім того, планується закупити додаткове спорядження для українських солдатів. Нові комплекти спорядження отримають військові, які проходять навчання у Литві.
 
Також у 2023 році армія Литви оцінить подальші можливості передачі Україні частини свого військового потенціалу. Додаткові кошти можуть бути спрямовані на ремонт переданої Україні зброї.
 
Військова підготовка та навчання українських солдатів відбуватимуться у двосторонньому та багатосторонньому форматах. Загалом планується навчити близько 1,5 тис. українських військових, частина з них проходитиме навчання в Литві в рамках військової навчальної місії ЄС для України. Також буде продовжено реабілітацію поранених військових у Друскінінкай.
 
Як повідомляється, експертна підтримка оборонних реформ здійснюватиметься за напрямами, погодженими на саміті НАТО в Мадриді: довгострокова оперативна сумісність, розвиток інститутів, концепція ведення війни, реконструкція військової інфраструктури та розвиток оборонної промисловості.
 
Крім того, Міністерство оборони Литви продовжить свою експертну підтримку, беручи участь у діяльності Сил швидкого реагування ЄС з кібербезпеки та через Регіональний центр кіберзахисту.
 
Раніше повідомлялося, що Литва посилить військову підтримку України у 2023 році.
Нагадаємо, Литва та Ісландія передали зимовий одяг для ЗСУ.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетЯдерне роззброєння США та РФ: договори і реальність

ЄС потрібен протиракетний щит — лідер ЄНП Манфред Вебер

Посол ЄС: Умови закінчення війни мають визначити українці

Екс-генерал НАТО прогнозує припинення вогню в Україні в 2023

Источник: korrespondent.net