У Китаї повідомили про відкриття нового місячного мінералу

Мінерал отримав назву чан’езіт — за ім’ям космічного апарату, який доставив мінерал на Землю наприкінці 2020 року.

 

Китайське інформагентство Сіньхуа оголосило про відкриття вченими з Пекінського дослідницького інституту геології урану (BRIUG) нового місячного мінералу.
 
Мінерал отримав назву чан’езіт — на ім’я космічного апарату, що доставив мінерал на Землю в кінці 2020 року, а апарат — Чан’є-5 — названий на честь китайського богині Місяця.
 
Як повідомляє Сіньхуа, мінерал уже зареєстровано Міжнародною мінералогічною асоціацією та внесено Комісією з номенклатури та класифікації до списку нових мінералів, але в останньому оновленні класифікації, випущеному 14 вересня, тобто після оголошення про відкриття, даних про новий мінерал немає.
 
Після багаторічних досліджень місячного ґрунту, доставленого на Землю до середини 1970-х американськими та радянськими апаратами, вчені ідентифікували приблизно 90 мінералів, що входять до складу місячної речовини, але більшість із них на момент ідентифікації вже було виявлено у земних зразках, тому їх не можна було назвати «чисто місячними». Повідомляється, що чан’езіт претендує на це.
 
Раніше повідомлялося, що Росія змістила терміни місії на Місяць.
 
 
 
 

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net