У Білорусі помер блогер, засуджений за смайлик на карикатуру Лукашенка

61-річний Климович помер у Вітебській колонії №3, він мав інвалідність серця ІІ групи, переніс інсульт і складну операцію на серці.

 

У колонії Вітебська помер політв’язень, блогер Микола Климович, якого засудили до року ув’язнення за «смайлик» у соцмережах на карикатуру на Олександра Лукашенка, повідомляє білоруський правозахисний центр Весна.

61-річний Климович помер у Вітебській колонії №3. 28 лютого в суді Пінського району та міста Пінська його засудили до року колонії за реакцію на карикатуру на Лукашенка в Однокласниках, незважаючи на те, що Климович мав інвалідність серця ІІ групи, переніс інсульт і складну операцію на серці.

Суд звинуватив Климовича в образі Лукашенка за ст. 368 ККУ у сатиричному зображенні, яке він начебто опублікував у соцмережі. В Одноклассниках чоловік поставив реакцію «смішно», тому карикатуру розмістили в стрічці його сторінки. За словами Климовича, він не мав наміру поширювати ці карикатури, а просто посміявся з них.

Чоловіка затримали в залі суду, оскільки до винесення вироку він був на волі. Перед вироком Климович заявив, що може померти за ґратами.

21 квітня Брестський обласний суд залишив вирок без змін. Незабаром Миколу етапували до Вітебської колонії №3. У колонії він пробув близько двох тижнів.

Нагадаємо, раніше білоруські силовики в актовій залі відділу внутрішніх справ адміністрації Центрального району Гомеля провели показовий арешт підлітка. Вони це зробили на очах у учнів міських навчальних закладів.

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net