Туреччина почала ратифікацію заявки Фінляндії в НАТО

Фінляндія зробила «щирі та конкретні кроки» щодо усунення стурбованості Туреччини у сфері безпеки, пояснив президент Ердоган.

 
Влада Туреччини прийняла рішення розпочати процес ратифікації в парламенті прийняття Фінляндії до НАТО. Про це сказав президент Реджеп Таїп Ердоган на спільній прес-конференції з фінським колегою Саулі Ніїністе в Анкарі, повідомляє Анадолу у п’ятницю, 17 березня.
 

 
За його словами, Туреччина завжди підтримувала політику «відчинених дверей» НАТО, а Фінляндія зробила «щирі та конкретні кроки» щодо усунення стурбованості Анкари у сфері безпеки.
 
Ердоган висловив сподівання, що заявку Фінляндії до НАТО буде затверджено парламентом до травневих виборів у Туреччині.
 
«Упевнений, що Фінляндія в лавах НАТО зробить вагомий внесок у глобальну безпеку та стабільність», — сказав президент Туреччини.
 
Саулі Ніїністе назвав рішення Анкари про підтримку заявки Гельсінкі на вступ до НАТО «важливою новиною для всіх жителів Фінляндії». «Ми дуже вдячні вам», — сказав фінський президент, звертаючись до Ердогана.
 
Той у свою чергу додав, що рішення про окремий розгляд заявок до НАТО було ухвалено у світлі відсутності у Фінляндії акцій посібників терористів, чого не скажеш про Швецію.
 
Стосовно заявки Стокгольма на вступ до НАТО президент Туреччини заявив, що переговори продовжаться у світлі принципів Альянсу і з урахуванням ставлення Анкари до теми боротьби з тероризмом.
 
«Анкара передала Стокгольму список зі 120 терористів. Без видачі цих злочинців Туреччини, позитивне ставлення (до заявки НАТО, – ред.) неможливе. Ставлення Анкари до заявки Стокгольма визначать конкретні кроки шведської сторони», – пояснив Ердоган.
 
Минулого тижня повідомлялося, що Туреччина відновила переговори щодо НАТО з Фінляндією та Швецією. Скандинавські країни досягли певного прогресу, зазначили тоді в Анкарі.
 
Як відомо, переговори між трьома країнами було зупинено у січні після протесту зі спаленням Корану у Стокгольмі.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net