Туреччина домовляється про оренду землі з 10 країнами — ЗМІ

Переговори ведуться з метою подолання продовольчої кризи в усьому світі через пандемію коронавірусу та війну, розв’язану Росією проти України.

Влада Туреччини веде переговори про оренду сільськогосподарських земель у 10 країнах Латинської Америки та Африки, а також в Україні. Про це повідомляє Türkiye у середу, 15 червня.

Стверджується, що таку заяву зробив міністр сільського господарства Туреччини Вахіт Кірішчі під час зустрічі з депутатами правлячої Партії справедливості та розвитку (ПСР). За його словами, переговори ведуться з метою подолання продовольчої кризи у всьому світі через пандемію коронавірусу та війну, розв’язану Росією проти України.

З деякими країнами вже досягнуто домовленостей, з іншими — переговори тривають, зазначив міністр.

На орендованих землях вирощуватиметься сільськогосподарська продукція, яка не може бути вироблена в Туреччині з кліматичних причин або виробництво якої є недостатнім.

Наприклад, у Судані будуть висаджувати тропічні фрукти та овочі, такі як ананас, манго, авокадо та ріпак, а також соняшник, кукурудзу, бавовну, кунжут, цукрову тростину та люцерну, виробництво яких у Туреччині дефіцитне.

Видання зазначає, що у зв’язку із зростанням цін на корми останнім часом на землях, які будуть орендовані, буде зроблено акцент на виробництві кормових рослин.

«Туреччина задовольняє внутрішній попит у сільгосппродукції, проте якщо йдеться ще про експорт, то необхідно орендувати землі за кордоном. На експорт слід постачати сучасну продукцію», — заявив Кірішчі.

Нагадаємо, наприкінці травня повідомлялося, що у світі залишилося запасів пшениці на 10 тижнів. На Раді Безпеки ООН було оголошено, що війна між Росією та Україною, які спільно виробляють близько третини світової пшениці, «просто підлила олії у вогонь, що давно палає».


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net