Трамп знову йде у президенти. Чому його не варто недооцінювати

Дональд Трамп доводить, що не дозволить нічого і нікому зупинити його на шляху до другого президентства.

Ще до того, як Дональд Трамп у Флориді вимовив слова, які чекали, він на своєму сайті закликав до пожертв на його президентську кампанію в 2024 році. Він знову балотуватиметься в президенти, «щоб зробити Америку знову великою», — заявив Трамп під схвальні вигуки його політичних прихильників, що зібралися навколо нього в гольф-клубі, що належить політику в Мар-а-Лаго, штат Флорида. Представників ЗМІ, які за оцінками Трампа розповсюджують фейки про нього, запрошені на захід не були.
 
Провідний американський експерт з Трампу журналістка New York Times Меггі Хаберманн, неодноразово і вражаюче описувала екс-президента як людину, яка за неясних обставин завжди йде безперервно. Такою є ситуація і сьогодні. Для Трампа цілком логічно балотуватися саме зараз після того, як американські виборці відкинули його кандидатів на проміжних виборах у США.
 
Туга республіканців щодо нормальності
 
Особливо в так званих штатах, що коливаються, таких як Мічиган, Арізона і Невада, які іноді підтримують то демократів, то республіканців, навіть фанати Трампа не хотіли віддавати свій голос тому, хто чіпляється за брехню про вкрадені президентські вибори 2020 року. Провідні республіканці також говорять про «перемогу нормальності» на виборах до Конгресу. Але Трамп давно став частиною нормального життя Республіканської партії.
 
Його, ймовірно, найсерйознішого суперника у боротьбі за висування кандидатом від республіканців на президентських виборах 2024 року, нещодавно переобраний губернатор Флориди Рон ДеСантіс, висунув сам Трамп. «Трамп із мізками» — так тепер відкрито називають ДеСантіса. Але немає нічого ненависнішого для Трампа, ніж коли хтось наважується вийти з його тіні. Обурений, він називає губернатора «лицемірним» з того часу, як той почав виступати в якості його можливого суперника.
 
Майк Пенс, колишній віце-президент Трампа, також готується до того, щоб самому зайняти Овальний кабінет. «Хай допоможе мені Бог» — так називається його книга, яка виходить цього тижня і супроводжується кількома інтерв’ю, в яких політик «розкриває» загрозу, що походила від Трампа 6 січня 2021 року, в день штурму Капітолію. Безліч суперників у власній партії, погані результати його кандидатів на проміжних виборах, а до того ж низка розслідувань, що ведуть проти нього, включаючи спробу маніпулювання виборами в штаті Джоржія і ймовірно незаконно винесені з Білого дому абсолютно секретні документи, знайдені на його гольф-курорті. Мар-а-Лаго. За законами політичної логіки, начебто, все говорить проти Трампа.
 
Розкольник Трамп
 
Але саме ці закони він сам неодноразово переписував. Його політична зброя – розкол. І якщо гра піде за його сценарієм, то судові позови проти нього стануть його боєприпасами. Бо він посилатиметься на них як на доказ свого «переслідування». За опитуваннями, близько третини виборців-республіканців вірять у це. Незважаючи на всі розчарування у Трампі та в лавах самих республіканців, вони згуртовано його підтримують. Ціла когорта республіканців сьогодні почувається зобов’язаною вберегти партію від Трампа у 2024 році. Але це може призвести до зворотного результату.
 
Тому що зрештою третини цілком може бути достатньо для перемоги на праймеріз. І навіть якщо ні, він переміг, бо ясно одне: Дональд Трамп деформував Республіканську партію за своїм образом та подобою. Вона більше не впізнає себе. Трампізм став постійним явищем у політиці США. Навіть незалежно від політика, який його створив, він харчується розколом американського суспільства. Зрештою стабільність Заходу та демократії у світі залежить від можливості подолати цей розкол. Політичні демони Трампа можуть бути переможені лише мовчазною більшістю. Проміжні вибори щойно показали, що таке все ще існує у різних політичних таборах.
 
 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net