Трамп закликав до протестів на виборах до Конгресу

У США закрилися перші дільниці на проміжних виборах до Конгресу. Екс-президент закликав своїх прихильників до протестів.

«Протестуйте, протестуйте, протестуйте», — з таким закликом звернувся екс-президент США Дональд Трамп до своїх прихильників у власній соцмережі Truth Social у день проміжних виборів до Конгресу – вівторок, 8 листопада.
 
За твердженням Трампа, багатьом виборцям повідомляли на дільницях цього дня, що вони вже проголосували. «Зовсім поганою» щодо цього Трамп назвав ситуацію в Детройті, а також заявив, що проблеми та «масові збої» трапляються, за його спостереженнями, у штатах, де мешкає багато прихильників республіканців.
 
До 1:00 за центральноєвропейським часом у деяких штатах США вже закрилися виборчі дільниці. Однак, оскільки країна розташована в кількох часових поясах, перші підсумки голосування мають з’явитися лише на зранку за центральноєвропейським часом.
 
Проміжні вибори до Конгресу США
 
На проміжних виборах до Конгресу США, що стартували 8 листопада, буде переобрано весь склад Палати представників (435 місць) та третину Сенату (35 місць із ста). Крім того, у 36 штатах буде обрано нових губернаторів.
 
У разі втрати більшості навіть в одній з палат палат президенту США, демократу Джо Байдену буде важко проводити свою повістку.
 
Щодо Дональда Трампа, то, на думку спостерігачів, 76-річний політик може скористатися успіхом республіканців, щоб уже найближчим часом оголосити про висування своєї кандидатури на майбутніх президентських виборах.
 
Що думають американські виборці про чесність виборів
 
Після закриття перших виборчих дільниць, увечері 8 листопада, низка американських ЗМІ, зокрема телеканал CNN, опублікувала результати опитування за участю громадян, які проголосували, проведеного на замовлення цих ЗМІ социнститутом Edison Research.
 
Згідно з цими даними, близько 80% виборців у США «хоча б трохи впевнені», що вибори в їхньому штаті пройшли чесно, а підрахунок голосів буде точним.
 
Близько половини респондентів заявили, що вони «впевнені у цьому високою мірою». 20% учасників опитування визнали, що відчувають слабку впевненість у чесності виборів або не відчувають її зовсім.
 
Тим часом 70% опитаних вказали, що, за їхніми відчуттями, демократія в США є «трохи» або «значною мірою» під загрозою. Лише близько 30% висловили протилежну думку.
 
При цьому близько третини учасників опитування наголосили, що вважають результати президентських виборів 2020 року, на яких Джо Байден став президентом США, є нелегітимними. Близько 60% респондентів сказали, що вважають вибори чесними.
 
Найважливішими для себе темами на виборах виборці за інститутом Edison Research вважають інфляцію, аборти, політику щодо володіння зброєю, злочинність і міграцію.
 
Джерело: DW
 
Нагадаємо, Трамп вважає, що Україна мала відмовитися від НАТО і віддати Крим.
 
Проміжні вибори у США. Чому цього року вони важливі як ніколи

Новини от Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net