Стала відома відмінність у 5-й статті НАТО та Київському договорі безпеки

Колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен пояснив різницю між двома документами.

 
Основною відмінністю між 5-ю статтею Статуту НАТО та представленими напрацюваннями за Київським договором безпеки є кількість гарантів безпеки. Про це заявив екс-генсекретар НАТО Андерс Фог Расмуссен під час спільного із керівником ОП Андрієм Єрмаком брифінгу у Києві у вівторок, 13 вересня.
 
Він пояснив, чим саме відрізнятиметься новий договір з безпеки для України від 5-ї статті Статуту НАТО.
 
«У НАТО, у вас, є ціла низка союзників – 30, тепер вже буде 32. Тут ми маємо меншу групу гарантів. Це, безумовно, головна відмінність між тим, як ми читаємо 5-ту статтю Договору НАТО, і гарантіями безпеки, сформульованими для цього документа (Київського договору безпеки. – Ред.). Але мета та сама – гарантувати безпеку Україні», – пояснив він.
 
За словами Фог Расмуссена, Україна ще не стала членом Альянсу, але гарантувати їй безпеку потрібно.
 
Колишній генсек НАТО зазначив, що на сьогоднішній день робоча група пропагуватиме цей документ, щоб його підписали країни-гаранти.
___________________________
 
У 5-й статті НАТО йдеться про принцип колективної оборони. Колективна оборона означає, що напад на одного із членів НАТО розглядатиметься як напад на весь Альянс. Йдеться про збройний напад на збройні сили, судна чи літальні апарати.
 
Нагадаємо, керівник Офісу президента Андрій Єрмак та екс-генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен презентували у Києві рекомендації щодо гарантій безпеки для України, розроблені за дорученням президента України Володимира Зеленського.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net