США планують обмежити постачання чипів до Китаю — Reuters

Міністерство торгівлі країни має намір посилити обмеження на експорт напівпровідників до КНР, які діють із 2020 року.

Американська адміністрація планує у жовтні розширити обмеження на постачання напівпровідників для виробництва мікросхем та інструментів штучного інтелекту до Китаю. Про це 11 вересня повідомило агентство Reuters із посиланням на джерела.

Зазначається, що Міністерство торгівлі США опублікує нові правила експорту напівпровідників, які вже згадувалися у листах до трьох американських компаній — KLA Corp., Lam Research Corp. та Applied Materials Inc.

Відомство забороняло їм без дозволу відправляти обладнання для створення мікросхем на китайські фабрики, які виробляють передові напівпровідники з техпроцесом не більше 14 нанометрів.

Крім того, Мінторг закріпить ті правила, які містилися у листах Nvidia Corp. та Advanced Micro Devices у серпні. Компанії мали призупинити поставки кількох видів обчислювальних чипів для систем штучного інтелекту, якщо вони не мали спеціальної ліцензії.

За словами одного зі співрозмовників агентства, влада США може ввести ліцензійні вимоги на постачання в Китай продукції з цільовими чипами. У списку можуть бути сервери для центрів обробки даних, які містять чип Nvidia A100, виробництва Dell Technologies, Hewlett Packard Enterprise і Super Micro Computer.

Наголошується, що «інформовані» листи дозволяють Міністерству торгівлі обійти тривалі процеси написання правил та швидко запровадити заходи контролю, проте вони застосовуються лише до одержувачів.

Як пише Reuters, адміністрація президента Джо Байдена «прагне завадити розвитку Китаю, обираючи своєю мішенню технології, в яких Сполучені Штати все ще зберігають лідерство». Представники американського уряду також звернулися до союзників з метою переконати їх у необхідності запровадити аналогічні обмеження.

Нагадаємо, у червні Міністерство економіки Тайваню запровадило заборону на експорт сучасних чипів до Росії та Білорусі.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net