Скоро новий бунт? Що буде з Вагнером

Інтеграція «вагнерівців» у регулярні війська Росії загрожує Кремлю новим бунтом, вважають експерти.

Вже стає цілком зрозумілим, що ПВК Вагнер не буде існувати в попередньому форматі. До суботи вони були окремою армією зі всім спектром зброї, але після невдалого походу на Москву стартував активний процес деміталіризації ПВК. Тому буде Вагнер діяти як окрема підконтрольна організація чи стане небезпечним угрупуванням читайте в сюжеті Кореспондент.net.

Помилування від Путіна

Російський диктатор помилував бунтівників і заявив, що членів ПВК спробували використати втемну проти «своїх братів по зброї».

«Водночас ми знали і знаємо, що переважна більшість бійців і командирів групи Вагнер – це теж патріоти Росії, віддані своєму народу та державі», – заявив Путін.

Незважаючи на те, що «вагнерівців» Путін називає «патріотами», Міноборони РФ розпочало підготовку передачі важкого озброєння ПВК до підрозділів регулярної армії. Зазначимо, що раніше саме російське Міноборони споряджало бойовиків всією зброєю, включаючи танки, артилерію, зенітно-ракетні комплекси, то зараз мова йде про фактичне роззброєння Вагнера.

Паралельно з цим у ФСБ заявили про те, що закрили всі справи по факту озброєного заколоту. Офіційною причиною припинення розслідування є те, що заколотники самостійно «припинили дії, які були направлені на здійснення злочину».

Гостроти ситуації додає те, що під час так званого походу на Москву «вагнерівці» захопили Ростов-на-Дону, військових аеродром та інші військові об’єкти. А також збили, за різними даними, чотири вертольоти, один літак та вбили близько 20 російських військових.

Шлях в Білорусь або контракт

В Кремлі запропонували три варіанта для найманців. Перший — продовжити службу, уклавши контракт із Мініоборони РФ або іншими силовими органами, другий – «повернутися до своїх рідних та близьких». І третій варіант – «піти до Білорусі».  Що вони там будуть робити поки не зрозуміло.

Проте сьогодні самопроголошений президент країни Олександр Лукашенко заявив, що командири ПВК Вагнер будуть передавати білорусам бойовий досвід після штурму українських позицій. Зокрема, за його словами, найманці можуть розказати про зброю і тактику.

«Зараз багато розмов та балачок: «Вагнер, Вагнер, Вагнер«. Люди не розуміють, що й ми прагматично до цього підходимо… Якщо їхні командири приїдуть до нас і допоможуть нам… Досвід. Слухай, вони на передовій – штурмові загони. Розкажуть нам, що зараз важливо. Ось мені Путін востаннє сказав: контрбатарейна боротьба, без цього неможливо. Безпілотники. Вони через це пройшли», – сказав Лукашенко.

Він додав, що боятися «вагнерівців» не треба.

Полковник ЗСУ у запасі та військовий експерт Роман Світан вважає, що основним завданням «вагнерівців» в Білорусі скоріше за все буде охорона самого Лукашенка і його окупаційного режиму.

«Прикривати Лукашенка і цей окупаційний режим від можливих дій щодо деокупації Білорусі полком Калиновського, може бути бригадою Калиновського чи корпусом, тут річ, як піде. Тому, найімовірніше, це буде головним завданням, яке буде у Пригожина найближчим часом. Тим більше це профільне завдання приватних компаній, я не сказав би військових компаній, а приватних охоронних фірм», – пояснив Світан.

Окрім цього, Вагнер з підтримкою армійських засобів ураження може виконувати в Білорусі ще певні штурмові дії, додає експерт.

Зазначимо, що сьогодні Лукашенко підтвердив прибуття в країну Пригожина, проте заперечив будівництво лагерів для «вагнерівців», про які напередодні повідомляли ЗМІ.

На горизонті новий бунт

В свою чергу військовий експерт Юрій Федоров вважає, що після розпреділення «вагнерівців» до регулярних військ РФ бунтівні настрої все рівно будуть жити далі.

«Танки, бронемашини, артилерію в них заберуть, розформують як організацію і особистий склад відправлять у ті чи ті регулярні частини. Але це означатиме, що вплив Пригожина і Вагнера на російську армію лише посилиться», – зазначив Федоров.

За його словами, риторика Пригожина дуже близька російській армії, а тому його ідеї ляжуть у добрий ґрунт.

Думку Федорова розділяє і заступник директора Центру досліджень армії Михайло Самусь. За його словами, проект, «обличчям» якого став Пригожин, створювався не один рік і в ньому беруть участь спецслужби, олігархи та, зокрема, представники адміністрації Путіна.

«Тому варто чекати на продовження цієї історії», – додав експерт.

Американський Інституту вивчення війни також зазначає, що Кремль має на меті залучити сили Вагнера до російського Міноборони, але незрозуміло, як планується інтегрувати «вагнерівців» у військову структуру. Кремль може розділити війська Вагнера, які діють в Україні, щоб підсилити існуючі військові формування, або змусити їх зареєструватись у ПВК, пов’язаних з МО Росії, вважають аналітики

«Кремль може вирішити зберегти структуру Вагнера виключно для підтримки операцій в Африці чи на Близькому Сході та розділити групу військ ПВК в Україні. Подібні сценарії можуть вплинути на моральний дух та боєздатність сил ПВК Вагнер«, — зазначається у звіті Інституту.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Сюжети

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

СюжетПідсумки 26.6: Вирок у справі Гандзюк і успіхи ЗСУ

СюжетПідсумки 25.06: Успіхи ЗСУ і план підриву ЗАЕС

СюжетПідсумки 24.06: Невдалий заколот і рух на фронті

Источник: korrespondent.net