Штайнмаєр привітав плани визнати Голодомор геноцидом

Президент ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр подякував фракціям Бундестагу за розробку проєкту резолюції, яка кваліфікує Голодомор як геноцид українського народу. Голосування щодо неї відбудеться 30 листопада.

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр привітав намір Бундестагу кваліфікувати Голодомор в Україні початку 1930-х років як геноцид. У понеділок, 28 листопада, Штайнмаєр заявив в інтерв’ю Deutsche Welle, що він «дуже-дуже вдячний» парламентським фракціям Вільної демократичної партії, Зелених і Соціал-демократичної партії, а також опозиційній фракції ХДС/ХСС за спільно розроблену ними резолюцію, яка буде винесена на голосування до Бундестагу у середу, 30 листопада.

«Це була навмисна стратегія сталінського режиму в 1932 і 1933 роках — вморити голодом частину населення тодішнього Радянського Союзу», — зазначив німецький президент.

Також Штайнмаєр вчергове рішуче засудив війну Росії проти України, наголосивши, що вона ведеться проти цивільного населення. «Ми маємо справу не лише з жорстокою агресивною війною, яка ведеться військовими засобами проти української армії. Ми маємо справу — і чим ближче до зими, тим помітніше це буде ставати — з жорстокою атакою на критичну інфраструктуру і тим самим, звісно, ​​на цивільне населення», — зазначив він.

Крім того, президент ФРН висловив глибоке занепокоєння становищем людей у ​​зоні бойових дій: «Ми бачили, що може очікувати людей в Україні: тяготи, темрява і холод». Штайнмаєр відкинув заклики до переговорів про припинення вогню як «легковажні». За його словами, нині припинення вогню означало б, що «Росія збереже окуповану територію за собою і тим самим буде дано добро на порушення кордонів, нехтування міжнародним правом та захоплення землі».

Штучний масовий голод було організовано в Україні в 1932-33 роках керівництвом СРСР з метою загнати українських селян у колгоспи та водночас зламати національний рух опору. Відкрито про Голодомор заговорили в Україні вже після розвалу Радянського Союзу. 2006 року Верховна Рада визнала Голодомор геноцидом українського народу. За оцінками українських істориків, внаслідок Голодомору в Україні 1930-х років загинуло майже чотири мільйони людей.

Ірландія та Молдова визнали Голодомор геноцидом

Джерело: Українська служба DW


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net