Шольц змінив думку про закриття останніх АЕС у Німеччині

Глава німецького уряду вважає, що у зв’язку з газовим шантажем з боку Росії, Берліну доведеться шукати додаткові джерела енергії, зокрема АЕС, щоб зняти дефіцит постачання російського газу.

 
Закриття трьох останніх АЕС у Німеччині, заплановане на кінець 2022 року, доведеться відкласти. Про це заявив німецький канцлер Олаф Шольц під час огляду газової турбіни Північного потоку, яку Росія використала як причину початку газового шантажу.
 
«Це може мати сенс, тому що рівень розвитку відновлюваної енергетики дуже відрізняється у різних федеральних землях. У Баварії, наприклад, дуже повільно розвивається вітроенергетика», – зазначив він.
 
Газосховища країни швидко заповнюються, і рівень газу в них наразі більший, ніж у попередні роки, заявив Шольц під час огляду турбіни Siemens для Північного потоку. Глава німецького уряду завпевнив, що не надійде можливість для запуску газопроводу Північний потік-2, попри те, що до цього Німеччину намагається підштовхнути Кремль.
 
Зазначимо, минулого місяця Шольц у бундестазі говорив, що непотрібним є продовження терміну служби німецьких АЕС. Він зазначав, що їхнє відключення не вплине на енергосистему.
 
А тепер ситуація змінилася, і Німеччина змушена шукати додаткові джерела енергії, щоб заповнити дефіцит, який виник через різке скорочення постачання природного газу із РФ.
 

 
Нагадаємо, сьогодні Німеччина скоротила частку російського газу в імпорті з 55% до 30%.
 
Раніше в Німеччині заявили, що приватним домогосподарствам і промисловим підприємствам вже вдалося скоротити споживання газу на 5–7%.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net