Сербія та Косово на межі найнебезпечнішої кризи – Боррель

Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель заявив, що у ЄС стурбовані ситуацією на Західних Балканах.

 
Сербія та Косово перебувають на межі небезпечної кризи. Про це заявив голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель після зустрічі міністрів закордонних справ ЄС, де обговорювалася ситуація у регіоні, повідомляє Euractiv.
 
«Ми дуже стурбовані ситуацією на Західних Балканах», – заявив Боррель.
 
За його словами, «непотрібна і контрпродуктивна напруженість» між Косовом і Сербією «досягає дуже, дуже небезпечного рівня» та створює ситуацію, коли «ми, на жаль, опинилися на межі ще однієї кризи».
 
Боррель зазначив, що йдеться про найсерйознішу і найнебезпечнішу кризу за останнє десятиліття і що вихід сербів із косовських інститутів створив вакуум.
 
«У цьому вакуумі може статися найгірше, тому обидві сторони мають виявити більше гнучкості», – попередив голова європейської дипломатії.
 
Зазначається, що ситуація на півночі краю стала нестабільнішою в останні тижні, коли члени сербської громади звільнилися з косовських установ на знак протесту проти вимоги уряду, щоб усі автомобілі, що належать громадянам Косова, мали косовські номери. Сербія виступає проти цього, оскільки продовжує не визнавати незалежності Косова.
 
«Косовські серби мають повернутися до інститутів. Влада Косова має проявити гнучкість у питанні номерних знаків і без зволікань працювати над імплементацією угоди про асоціацію муніципалітетів сербської більшості», – заявив Боррель.
 
Раніше у ЄС заявили про провал переговорів Сербії та Косова.
 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net