Сенат США ухвалив бюджет Пентагону з допомогою для України

У бюджеті $800 млн призначено Україні. Ця сума розглядається окремо від інших законодавчих актів на мільярди доларів, які Конгрес США приймав після нападу Росії на Україну.

Верхня палата Конгресу США ухвалила законопроект про оборонний бюджет країни на 2023 фінансовий рік у розмірі $858 млрд, що передбачає, зокрема, посилення заходів щодо стримування Росії в Європі, підтримку союзників із НАТО та України. Тепер документ буде надіслано на підпис президенту Джо Байдену, повідомило видання The Hill у четвер, 16 грудня.

Проект закону про оборонний бюджет США (NDAA-2023) був прийнятий переважною двопартійною більшістю: 83 сенатори проголосували «за», 11 висловилися «проти». Він передбачає виділення на потреби оборони США на $45 млрд більше, ніж Байден подавав в офіційному запиті до Конгресу. Загалом новий оборонний бюджет охоплює $818 млрд на витрати Пентагону та $30 млрд Міністерству енергетики США.

Законопроект містить статті із військовою допомогою іншим країнам. Зокрема, $800 млн призначено Україні. Ця сума розглядається окремо від інших законодавчих актів на мільярди доларів, які Конгрес ухвалював після нападу Росії на Україну.

Крім того, у документі передбачається виділення $6 млрд на Європейську ініціативу стримування. Ця програма була розпочата у 2014 році після анексії Криму Росією.

Нагадаємо, 8 грудня нижня палата Конгресу США схвалила проект оборонного бюджету країни на 2023 фінансовий рік. Він може стати рекордним в історії США.

Як відомо, наприкінці серпня в США оголосили про виділення Україні найбільшого з початку війни пакету військової допомоги на суму майже $3 млрд. Кошти були направлені в рамках USAI, яка дозволяє адміністрації Байдена закуповувати зброю у військовій промисловості, а не брати її з існуючих резервів озброєння.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net