S&P прогнозує значне зростання цін на природний газ у ЄС

Міжнародні аналітики вважають, що вартість «блакитного» палива в Євросоюзі збільшиться протягом найближчих трьох років.

 
Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor’s (S&P) склало прогноз щодо цін на природний газ у ЄС на найближчі роки. Там вважають, що у зв’язку із скороченням поставок російського газу по трубопроводу Північний потік-1 вартість «блакитного» палива зросте. Про це агентство повідомило у середу, 3 серпня.
 
За даними аналітиків, на нідерландському хабі TTF до кінця поточного року вартість газу становитиме в середньому 50 доларів за 1 млн британських термальних одиниць (BTU), наступного року – 40 доларів і у 2024 році – 25 доларів.
 
«Це суттєве підвищення відображає ймовірність того, що постачання російського трубопровідного газу залишаться на історичному мінімумі, і це ускладнить завдання Європи щодо забезпечення достатніх запасів і постачання взимку», – йдеться у повідомленні.
 
Перегляд попереднього прогнозу обумовлений також стрибком котирувань на спотовому і ф’ючерсному ринках.
 
За старим прогнозом, газ до кінця поточного року має коштувати 30 доларів за 1 млн BTU, у 2023 році – 25 доларів, у 2024 році – 15 доларів.
 
Водночас оцінки вартості газу в інших регіонах і ціни на нафту залишилися незмінними.
 
Нагадаємо, у понеділок російський Газпром оголосив, що з 27 липня скоротить постачання газу по Північному потоку-1 до 33 млн кубометрів на добу. Так газопровід працюватиме тільки на 20%.
 
До цього компанія заявила, що «має питання» до канадських документів про турбіну Siemens для ПП-1.
 
У свою чергу, компанія Siemens Energy не бачить зв’язку між ситуацією з турбіною та скороченням постачання газу по Північному потоку-1.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net