Росія вдвічі збільшила військові витрати у 2023 році — Reuters

До середини року Росія вже витратила на оборону більше, ніж планувала спочатку на весь 2023 рік.

Росія значно збільшила плановані витрати на оборону на 2023 рік, подвоївши їх до понад 100 мільярдів доларів. Це становить третю частину всіх державних витрат країни на цей період. Про це повідомляє Reuters з посиланням на урядовий документ РФ.
 
Зазначається, що тільки у першій половині 2023 року Росія витратила на оборону на 12% (600 млрд рублів) більше, ніж планувала на початку року.
 
Всього Росія за перші шість місяців 2023 витратила 14,97 трлн рублів, з них на оборону було виділено 5,59 трлн рублів — понад 37% від усіх витрат. Загалом бюджетом Росії передбачено 17,1% від загального обсягу коштів, що витрачаються на національну оборону.
 
Reuters наголошує, що зростання витрат на оборону підтримує помірне відновлення економіки Росії за рахунок виробництва, але це водночас призвело до дефіциту у бюджеті у розмірі близько 28 млрд доларів. Ця сума, ймовірно, буде збільшуватися.
 
За даними видання, у період з 2011 по 2022 рік Росія витрачала на оборону мінімум 13,9% і максимум 23% свого бюджету. Згідно з документом, Москва вже витратила 57,4% свого нового річного оборонного бюджету. При цьому фінансування шкіл, лікарень та доріг вже було скорочено на користь оборони та безпеки.

Нагадаємо, за даними ЗМІ, з початку 2023 року секретні витрати бюджету РФ сягнули 3 трлн рублів (37,5 млрд доларів). Таким чином вони становили практично 26%.

В кінці червня британська розвідка повідомляла, що бюджет військових витрат Росії цьогоріч становив близько 6,6 трильйона рублів (85,8 млрд доларів). 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

Повідомлено про підозру 14 кримським колаборантам

У липні ДТЕК відновила енергопостачання для 300 тисяч абонентів

Росіяни скинули дві авіабомби на Одрадокамʼянку

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

В ОП розповіли, чого чекають від саміту у Саудівській Аравії

Источник: korrespondent.net