Російські хакери рік готували вторгнення в Україну — Microsoft

З минулого року хакери з РФ посилювали кібератаки і намагалися отримати доступ до розвідданих про військові та закордонні партнерства.

Microsoft вважає, що російські хакери почали проводити масштабні кібероперації проти України ще у березні минулого року. Передбачається, що це заклало основу подальшого воєнного вторгнення. Про це йдеться у опублікованому звіті Microsoft.

У документі наголошується, що пов’язані з Росією суб’єкти почали готуватися до воєнного вторгнення в Україну ще у березні 2021 року, посилюючи атаки на українські організації, аби закріпитись у їхніх системах.

Зокрема, коли російські війська тільки почали просуватися до кордону з Україною, фіксувалися спроби отримати доступ до розвідданих про військові та закордонні партнерства. До середини 2021 року хакери націлилися на ланцюжки поставок не лише в Україні, а й у країнах-членах НАТО.

Уже на початку 2022 року російські хакери з наростаючою інтенсивністю почали атакувати шкідливим програмним забезпеченням українські організації. А після воєнного вторгнення кібероперації було розгорнуто для підтримки стратегічних та тактичних цілей.

Команди безпеки Microsoft тісно співпрацювали з українською стороною, щоб виявляти та усувати загрози. Після інциденту з виявленням ПЗ Wiper у мережах України було встановлено безпечну лінію зв’язку з ключовими посадовими особами в галузі кібербезпеки у Києві.

Раніше повідомлялося, що хакерська група Armageddon здійснила кібератаку на держоргани України.

Також російські хакери намагалися зламати сайт НАТО. Під час атак хакери використовували нещодавно створені облікові записи Gmail, при цьому фішингові листи вони надсилали на електронні пошти, які не належать Google.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетПрапор знято: як на Херсонщині встановлюють російську владу

СюжетСитуація у Придністров’ї на тлі війни. Чого боїться Молдова?

СюжетЧому Швейцарія відмовила у постачанні боєприпасів Україні?

Польща закликала ЄС виділити їй гроші на біженців із України

Источник: korrespondent.net