Рішення ЄС слід ухвалювати кваліфікованою більшістю — Шольц

Очільник німецького уряду пропонує, щоб деякі питання вирішувалась кваліфікованою більшість, а не одноголосно.

Реформа Євросоюзу має передбачати можливість ухвалення значної частини рішень у Раді ЄС не одноголосно, а кваліфікованою більшістю. Про це у вівторок, 9 травня, заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц на пленарній сесії Європарламенту в Страсбурзі з доповіддю в серійних дебатах за участю європейських лідерів Це Європа.

«Треба ухвалювати більше рішень ради кваліфікованою більшістю щодо міжнародної та податкової політики», — підкреслює голова уряду Німеччини.

Депутати Європарламенту привітали таку пропозицію оплесками.

«Хочу сказати скептикам, що не одностайність або стовідсоткове схвалення всіх рішень створюють найбільш можливу демократичну легітимність. Навпаки, саме пошук і боротьба за союзи більшості характеризують нас як демократів», — пояснив політик.

Він додав, що пошук компромісів, який враховує інтереси меншості, є «саме тим, що відповідає нашій концепції ліберальної демократії».

Нагадаємо, Європейська комісія вважає неприйнятними односторонні торговельні рішення Польщі та Угорщини, що заборонили імпорт українського зерна та інших сільськогосподарських продуктів.

Угорщина заблокувала заяву ЄС про ордер на арешт Путіна — Bloomberg

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net