РФ за рік збільшила експорт зерна з Криму до Сирії у 17 разів — ЗМІ

Окупаційна «влада» визнає, що частину експортованої пшениці вивезено з окупованого Запоріжжя.

 
Росія збільшила за 2022 рік експорт пшениці з анексованого Криму до Сирії у 17 разів – до понад півмільйона тонн. Про це свідчать дані Refinitiv, повідомляє Reuters у понеділок, 19 грудня.
 
Цей обсяг становить близько третини загального імпорту зерна до країни, зазначає видання.
 
Крім того, до кінця листопада цього року Сирія імпортувала із Севастополя близько 501,8 тис. тонн пшениці, водночас за весь 2021 рік із Криму імпортовано 28,2 тис. тонн, додає ЗМІ.
 
Вантажі надходили з травня, а найбільша щомісячна партія 78,6 тис. тонн припала на жовтень. Вони зазвичай переміщаються до сирійських портів Латакія та Тартус на трьох сирійських кораблях.
 
Міністерство фінансів США повідомляє, що кораблі – Лаодикія, Фінікія та Сурія – належать державному Сирійському головному управлінню морського транспорту. Ці судна перебувають під санкціями США з 2015 року за їхню ймовірну роль у конфлікті в Сирії.
 
Окупаційна «влада», встановлена Росією, погоджується, що частина зерна вивезена з окупованого Запоріжжя через Крим, проте звинувачення в крадіжці зерна заперечують.
 
Посольство України в Бейруті, яке відстежує вантажі, що надходять до Сирії, вважає, що 500 тис тонн краденого українського зерна прибуло до Сирії з моменту вторгнення з кількох портів.
 
Зазначимо, що за час повномасштабного вторгнення російські загарбники зібрали та вивезли з окупованих територій української пшениці, щонайменше, на один мільярд доларів.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетЩо відомо про ЗРК Patriot, на які Україна чекає від США

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

ФРН відмовляє у візі пов’язаним з підсанкційними фірмами

СюжетЗаборона використання в науці російських джерел. Що не так?

ФРН проти перемир’я в Україні на умовах Москви — Бербок

Источник: korrespondent.net