РФ використовує військово-промисловий комплекс Білорусі — ISW

Кремль може реквізувати білоруські заводи та переобладнати їх для виробництва критичної техніки, якої потребують російські військові.

Росія використовує елементи білоруської оборонно-промислової бази в рамках масштабніших зусиль з переоснащення російських збройних сил для підтримки затяжної війни проти України. Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Білоруський диктатор Олександр Лукашенко під час зустрічі з главою Кремля Володимиром Путіним у Москві 17 лютого заявив, що аерокосмічна промисловість Білорусі готова виготовляти штурмовики Су-25 для збройних сил РФ за підтримки передачі російських технологій. За його словами, Білорусь на 100% виконує невказані угоди про співпрацю в галузі оборони та безпеки, про які Білорусь та Росія домовилися «три місяці тому».

Як зазначають аналітики ISW, додаткові Су-25 є вирішальним чинником для успіху довгострокових військових дій РФ.

Проте Кремль може реквізувати білоруські заводи та переобладнати їх для виробництва критичної техніки, якої потребують російські військові. Росіяни також можуть спробувати перепрофілювати заводи, які зараз задіяні або пристосовані для виробництва Су-25 та вантажівок.

В ISW також повідомляли, що війська РФ почали використовувати білоруські полігони та інструкторів для навчання мобілізованих росіян, щоб компенсувати погіршення навчальних можливостей Росії.

«Кремль, мабуть, аналогічно включає елементи білоруського ОПБ, щоб збільшити виробництво російської оборони, в той час як Путін прагне активізувати російську промисловість для підтримки війни з Україною», — заявляють аналітики.

В ISW вважають, що Лукашенко, ймовірно, платить за свою відмову від серйознішої вимоги Путіна про приєднання білоруських військ до вторгнення в Україну, роблячи невеликі поступки.

Військові аналітики наголошують на тому, що імперіалістичні амбіції Путіна виходять за межі України і що стримування російської загрози потребує постійної уваги з боку Заходу.

Нагадаємо, Лукашенко озвучив, за яких умов Білорусь вступить у війну.

Раніше білоруський диктатор заявив, що ОДКБ має «зайняти позицію» у війні з Україною.


 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net