РФ використовує підступні міни-метелики — розвідка

Така зброя використовувалася під час радянсько-афганської війни. Велика кількість дітей, які прийняли міни за іграшки, загинули чи отримали значні каліцтва.

РФ використовує протипіхотні «міни-метелики» («пелюстки») для стримування свободи пересування вздовж своїх оборонних ліній на Донбасі. Ці міни дуже небезпечні як для військових, так і для цивільного населення. Про це йдеться у звіті міністерства оборони Великобританії за 8 серпня.

«У Донецьку та Краматорську Росія, ймовірно, спробувала застосувати протипіхотні міни ПФМ-1 та ПФМ-1С», — йдеться у повідомленні.

Наголошується, що серія ПФМ-1, яку зазвичай називають «міною-метеликом», є дуже суперечливою зброєю невибіркового типу. Така зброя використовувалася під час радянсько-афганської війни. Велика кількість дітей, які прийняли їх за іграшки, загинули чи отримали значні каліцтва.

«Цілком ймовірно, що запаси радянських часів, які використовує Росія зараз, згодом погіршилися, і тепер вкрай ненадійні та непередбачувані. Це створює загрозу як для місцевого населення, так і для гуманітарних операцій з розмінування», — наголосили у розвідці.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

Засновник Pink Floyd зробив скандальну заяву про війну в Україні

Сюжет«Звіт» Amnesty International про «небезпечну тактику ЗСУ»: що це було

СюжетЗапорізька АЕС «вийшла з-під контролю»: до чого призвела окупація

СюжетСекрет Ердогана. Як Туреччина виграє від війни в Україні

Источник: korrespondent.net