РФ планує закупити судна на 150 млрд рублів — ЗМІ

Росія в рамках програми сподівається купити балкери, танкери, контейнеровози та багатоцільові судна.

 
Росія хоче закупити 85 суден за програмою державних субсидій за 150 млрд. рублів. Про це повідомляє Коммерсант із посиланням на джерела в понеділок, 6 березня.
 
ЗМІ зазначає, що йдеться про судна різних типів і розмірів, як уживаних, так і тих, що будуються, насамперед про 60 балкерів, у тому числі про 12 Capesize. На субсидування претендують сім-дев’ять контейнеровозів та сім багатоцільових суден. У програмі також є танкери.
 
Банки виділять з цією метою понад 150 млрд рублів, у тому числі уряд субсидує близько 70 млрд рублів, зокрема 24 млрд рублів — у найближчі два роки.
 
Видання нагадало, що Москва розробляла програму підтримки закупівлі суден із 2022 року. Субсидії мають поширюватися на закупівлю продукції зарубіжних верфей та флоту на вторинному ринку.
 
У Мінфіні РФ, на запит видання, повідомили, що питання щодо кількості суден і джерел фінансування за цією програмою опрацьовується спільно з Мінтрансом. Однак у Мінтрансі на запит ЗМІ не відповіли.
 
Зазначимо, що у квітні 2022 року країни ЄС закрили свої порти для російських кораблів. Цей захід торкнувся всіх суден, зареєстрованих під прапором РФ, а також тих, що змінили російську реєстрацію після 24 лютого.
 
Крім того, Лондонський морський ринок страховиків оголосив усі морські води Росії «військовою зоною». Таке рішення значно ускладнить РФ ведення світової торгівлі.
 
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

СюжетОчільниця Херсона: люди залишають місто, але життя триває

Екс-президент ФРН Ґаук: Україна — явна жертва агресії РФ

Половина українців вважають НАТО найкращою гарантією безпеки

Источник: korrespondent.net