РФ купує запчастини для літаків в обхід санкцій – ЗМІ

Для продовження роботи російські авіаперевізники купують запчастини у «дружніх» країнах і перевстановлюють компоненти з одного літака на інший.

 
 
 
 
 
 
Авіакомпанії РФ продовжують використовувати літаки компаній Airbus та Boeing, яким заборонено вести бізнес у Росії, а також і далі купують для них деталі, обходячи санкції. Про це пише Bloomberg.
 
Повідомляється, що російські авіакомпанії, як і раніше, експлуатують 467 літаків Airbus та Boeing (рік тому було 544 літаки), збільшили кількість рейсів до Таїланду, Туреччини, Вірменії, Таджикистану та ОАЕ і здійснюють близько 1 100 внутрішніх рейсів на день, що тільки приблизно на 15% менше, ніж рік тому.
 
Зазначається, що РФ знаходить обхідні шляхи або звертається до менш непоступливих партнерів.
 
Кремль також заборонив авіакомпаніям повертати орендовані літаки їхнім власникам за кордоном і закликав перевізників перереєструвати їх у Росії. Тому більшість літаків продовжують літати, хоч і відрізані від важливих оновлень програмного забезпечення та обслуговування, необхідних для гарантії їхньої льотної придатності.
 
«Компанія не підтримує контакти з авіакомпаніями у Росії, але вже відомо про труднощі з підтриманням літаків у робочому стані, оскільки вони щосили намагаються замінити компоненти, яких бракує», – заявив головний виконавчий директор Airbus Гійом Форі.
 
Bloomberg зазначає, що для продовження роботи російські авіаперевізники купують запчастини у «дружніх» країнах і перевстановлюють компоненти з одного літака на інший.
 
«Російські авіакомпанії, ймовірно, використовують усі можливі ініціативи, щоб підтримувати польоти своїх літаків, але це стане дедалі важче робити», – розповів авіаційний консультант із Британії Джон Стрикленд.
 
Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін підписав закон, яким дозволяє авіакомпаніям не повертати літаки, взяті у лізинг у зарубіжних компаній. Фактично, Росія вкрала ці літаки.
 
Також повідомлялось, що Росія не повернула 400 лізингових літаків, збиток становить $10 млрд.
 
 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Санкції проти Росії

Санкції щодо РФ не перешкоджають гуманітарній допомозі — ЄС

США закликають Євросоюз не послаблювати санкції проти Росії

Джонсон закликав не знижувати тиск на Росію через анексію Криму

Ґабріель пропонує заохотити РФ виконувати «Мінськ»

Берлін погрожує США заходами у відповідь на санкції проти Росії

Источник: korrespondent.net