Путін виступив проти ядерної війни

Росія послідовно дотримується букви та духу Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, запевнив президент країни-агресора.

 
У ядерній війні не може бути переможців, і вона ніколи не має бути розв’язана. Про це заявив президент Росії Володимир Путін у зверненні до учасників конференції щодо розгляду дії Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ), повідомляє Інтерфакс у понеділок, 1 серпня.
 
«Як держава-учасниця ДНЯЗ та один з його депозитаріїв, Росія послідовно дотримується букви та духу Договору. Повністю виконані і наші зобов’язання в рамках двосторонніх домовленостей зі США щодо скорочення та обмеження відповідних озброєнь. Виходимо з того, що в ядерній війні не може бути переможців, і вона ніколи не має бути розв’язана, виступаємо за рівну та неподільну безпеку для всіх членів світової спільноти», – йдеться у зверненні Путіна.
 
Він зазначив, що Росія «надає великого значення системі гарантій МАГАТЕ як перевірочному механізму ДНЯЗ і вважає вкрай важливим забезпечення її об’єктивного, деполітизованого та технічно обґрунтованого застосування».
 
«Переконані, що всі країни, які дотримуються вимог ДНЯЗ, повинні мати право на доступ до мирного атома без будь-яких додаткових умов», — наголосив Путін і додав, що Росія «готова ділитися з партнерами своїм досвідом у сфері атомної енергетики».
 
Раніше глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив про реальність ризику ядерної війни і цю небезпеку «не можна недооцінювати».
 
У свою чергу президент України Володимир Зеленський, коментуючи ймовірність застосування ядерної зброї, сказав, що адекватна людина не використає її, але Росія це зробити може.
 
Також в Офісі президента заявляли, що Путін обговорює ядерний удар по Україні.
 
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net