Путін розповів, чому РФ вийшла з зернової угоди

Очільник Кремля заявив, що РФ спроможна «замістити українське зерно як на комерційній, так і на безоплатній основі».

«Зернова угода» нібито не виправдала гуманітарного призначення щодо зниження ризиків голоду в найбідніших країнах Африки, Азії і Латинської Америки, а тому РФ вирішила вийти з неї. Про це у неділю, 23 липня, йдеться в статті Путіна «Росія і Африка: об’єднуючи зусилля для миру, прогресу та успішного майбутнього», яку опублікував Кремль.

Путін заявив, що минулого року Росія нібито зобов’язалася сприяти реалізації Чорноморської зернової ініціативи, оскільки вона була націлена на забезпечення глобальної продовольчої безпеки, зниження загроз голоду і допомогу найбіднішим країнам Африки, Азії та Латинської Америки.

Однак «зернову угоду», як вважає глава Кремля, «безсоромно використали винятково для збагачення великого американського і європейського бізнесу, який вивозив і перепродував зерно з України».

За його підрахунками, близько 70% вивезено з України продовольства отримали розвинуті країни, а Африка та Ємен та Афганістан, — менше 3%.

Крім того, він зауважив, що «жодної з умов «угоди», що стосувалися виведення з-під санкцій російського експорту зерна і добрив на світові ринки, виконано не було».

«Ми заперечили проти подальшого продовження «угоди» — з 18 липня її реалізація була завершена», — заявив він. 

Він же запропонував іншим країнам купувати зерно у Росії, якого, за його словами, у неї вдосталь.

 Нагадаємо, 17 липня Росія оголосила про вихід із зернової угоди і відкликала гарантії безпеки у Чорному морі. Президент України Володимир Зеленський заявив, що зернова угода має діяти без Росії і що Україна не боїться продовжувати експорт зерна. За його словами, обговорюється питання морських конвоїв.

Нагадаємо, 19 липня Росія оголосила морську блокаду України.

Росія планує оглядати всі кораблі у Чорному морі

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net