Путін образився на Казахстан і почав торговельну війну

Позиція, заявлена ​​президентом Токаєвим щодо України і санкцій, може недешево коштувати казахстанській економіці. Але співпраця з підсанкційним Кремлем – ще дорожча.

 
Незабаром після того, як президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв у вічі російському правителю Володимиру Путіну заперечив на його твердження про Україну, Росія призупинила відвантаження казахстанської нафти. У відповідь Казахстан заблокував тисячі вагонів і російським вугіллям. Корреспондент.net розповідає подробиці.
 
 
Росія перекрила шлях казахстанській нафті до Європи
 
У неділю стало відомо, що Росія запроваджує обмеження на експорт казахстанської нафти. Причиною зупинки було названо виявлення 50 об’єктів, які можуть бути мінами або торпедами часів Другої світової війни.
 
Для того, щоб перевірити знахідку, акваторію порту закрили. Зокрема закрито ділянку, що прилягає до виносних причальних пристроїв Каспійського трубопровідного консорціуму.
 
Роботи з розмінування були заплановані на 20 червня, вони можуть тривати до кінця місяця.
 
ЗМІ припускають, що зупинка сталася на тлі візиту Токаєва в Санкт-Петербург, де президент Казахстану відзначився несподіваними для Кремля заявами.
 
У відповідь на зупинку транзиту нафти, Казахстан повністю заблокував транзит російського вугілля через свою територію. Наразі на російській Північно-Кавказькій залізниці застрягло понад 1,7 тисячі вагонів російського вугілля.
 

 
 
На це міністр енергетики Казахстану Болат Акчулаков заявив, що тимчасове припинення відвантаження нафти із двох виносних причальних пристроїв не позначиться на експорті, адже до середини літа родовище Кашаган також на плановому ремонті. За його словами, для транзиту нинішніх обсягів достатньо одного такого пристрою.
 
Цікаво, що 21 червня за підсумками засідання Ради співробітництва ЄС-Казахстан вийшла заява Брюсселя, в якій йдеться, що співпраця між Казахстаном і Євросоюзом стала більш актуальною «у світлі нового геополітичного контексту», особливо в частині сировинних ресурсів і альтернативних маршрутів, що сполучають Азію і Європу.
 
«Цьогорічний геополітичний контекст висвітлив потребу в нових альтернативних маршрутах, що сполучають Азію і Європу, і сполучуваність стала сферою стратегічної важливості, де є взаємний інтерес», – йдеться в повідомленні і наголошується, що Казахстан є «впливовим регіональним гравцем».
 
Зазначимо, ЄС – перший торговий партнер Казахстану і перший іноземний інвестор в економіку республіки. Казахстан і надалі є основним торговим партнером Євросоюзу в Центральній Азії. У 2021 році торговельний баланс досяг 12 мільярдів євро на користь Казахстану.
 
 
Несподівані для Кремля висловлювання Токаєва
 
17 червня на Петербурзькому економічному форумі під час відкритої розмови президента Казахстану Касим-Жомарта Токаєва і російського правителя Володимира Путіна Токаєв заявив, що т.зв.»Л/ДНР» є квазідержавами.
 
«Підраховано, що якщо право націй на самовизначення буде реалізовано на всій земній кулі, то замість 193 держав на Землі виникне понад 500–600 держав. Це буде хаос. З цієї причини ми не визнаємо ні Тайвань, ні Косово, ні Південну Осетію, ні Абхазію. Цей принцип буде застосований також щодо квазідержавних територій, якими, на наш погляд, є Луганськ і Донецьк», – сказав він.

Президент Токаев отхлестал по щекам и адлерскую торговку и ее Начальника — питерскую урку.

— Andrei Piontkovsky (@apiontkovsky) June 18, 2022

 

Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net