Посол РФ попередив Боснію та Герцеговину щодо членства в НАТО

РФ вітає «корисні» рішення незалежної країни, проте має право на «пропорційну відповідь» у разі загрози.

 
Росія залишає за собою право на пропорційну відповідь, якщо Боснія та Герцеговина приєднається до НАТО чи будь-якої організації, ворожої Москві. Про це заявив російський посол у Сараєво Ігор Калабухов у тексті, опублікованому 7 лютого з нагоди російського «Дня дипломатії».
 
«Боснія і Герцеговина вільна робити будь-який крок на світовій арені. Вступати до будь-якої організації — політичної, економічної, культурної, будь-якої. Якщо цього хоче більшість громадян, якщо це приносить користь країні, стимулюватиме розвиток, зміцнюватиме зв’язки з іншими народами світу — вперед, ми це приймемо із щирою радістю», — зазначив посол.
 
При цьому, за його словами, керівництво Боснії та Герцеговини має розуміти, що якщо країна вступає до блоку, головною метою якого є знищення Росії, то РФ має право захистити себе.
 
«Тут можна заперечити, що, гіпотетично, вхід до НАТО чи ЄС може бути пов’язаний із зовсім іншими намірами, які не мають відношення до Росії… Але давайте будемо реалістами — якщо умовний Брюссель або Вашингтон накаже розгорнути ядерні системи з ракетами, спрямованими на Москву, то умовне Сараєво, будучи членом організацій під їх керівництвом, буде змушене це зробити. Тож так, вибір вільний, але, будь ласка, не обмежуйте нас у праві на відповідь. Звичайно, пропорційну», — наголосив Калабухов.
 
Він підсумував, що поки РФ не будемо на 100% впевнена «в реальності підлих планів», ніхто не натисне червону кнопку.
 
Нагадаємо, у березні минулого року посол РФ пригрозив Боснії та Герцеговині «українським сценарієм».
 
Як відомо, НАТО запросило Боснію та Герцеговину приєднатися до Плану дій щодо членства у 2010 році. При цьому сербська частина БіГ (Республіка Сербська) у 2017 році проголосила військовий нейтралітет.
 
Боснія та Герцеговина набула статусу кандидата в члени ЄС — ЗМІ
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net