Посли країн G7 прокоментували призначення голови АРМА

Дипломати зазначають, що «важливо дотримуватись належних процедур, щоб зміцнити довіру до AРMA».

Посли країн G7 звернули увагу на занепокоєність громадянського суспільства стосовно призначення голови AРMA і наголосили на важливості зміцнення довіри до цієї інституції. Про це заявили дипломати японського президентства (головування) в групі послів G7 у своєму Twitter-акаунті в п’ятницю, 30 червня.

«G7 уважно стежила за процесом призначення голови AРMA та зауважила занепокоєність громадянського суспільства щодо вжитих процедур. Важливо дотримуватись належних процедур, щоб зміцнити довіру до AРMA», — зазначили посли.

Нагадаємо, конкурс на посаду голови Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) виграла держслужбовиця Олена Дума. 

Перемога Олени Думи вже викликала негативну реакцію в експертному середовищі. Вони вважають, що призначення Думи несе великі репутаційні ризики для України й для роботи незалежної та ефективної діяльності антикорупційної екосистеми та органів правопорядку.

Зазначимо, Віталій Сигидин, який виконував обовʼязки керівника АРМА до 2021 року, пішов з посади після підозри в привласненні 400 тисяч доларів.
 
У серпні 2021 року в.о. голови АРМА призначили Дмитра Жоравовича. 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net