Польський генерал оцінив значення Бахмута для України та РФ

Росіяни дивляться на Бахмут більше з політико-пропагандистської точки зору. Для України оборона Бахмута – це можливість завдати великих втрат армії РФ.

 
 
 
 
 
У разі, якщо ЗСУ втратять контроль над Бахмутом, це не буде невдачею, тоді як поразка там росіян стане для РФ катастрофою. Про це заявив польський генерал, колишній глава Бюро нацбезпеки Станіслав Козей, передає Polsat.
 
«Битва за Бахмут трактується по-різному як з російської сторони, так і з української. Українці сприймають Бахмут як місце, де можна завдати величезних втрат росіянам. І поки вони матимуть змогу завдавати цих втрат у той час, поки росіяни хвилями атакують Бахмут, а українці захищаються і спроможні розстрілювати ці наступальні російські хвилі, то, з військової точки зору, є сенс у тому, щоб так захищати Бахмут», – зазначив він.
 
За словами Козея, Україна не судить про Бахмут так політично і стратегічно, як РФ. Натомість росіяни скеровують свій погляд на Бахмут більше з політико-пропагандистської точки зору.
 
«Для Росії це місто – певний символ, який тривалий час піариться. Якщо росіянам не вдасться його захопити, це буде катастрофою для них, буде поразкою. З іншого боку, якщо вони його захоплять, то зможуть похвалитися, що ось – ми захопили важливу місцевість, ми перемагаємо», – зазначив генерал.
 
Він заявив, що недавнє рішення українського командування і президента продовжувати захищати Бахмут можна зрозуміти, бо у Бахмуті росіяни зазнають значних втрат.
 
«Це ж бої у місті, в урбанізованій місцевості, яка завжди є сприятливішою для того, хто обороняється. Той, хто обороняється, завжди може сховатися у тамтешніх будівлях, може використовувати тамтешню інфраструктуру, маючи як допомогу, якщо можна так сказати, умовно притаманну «броню» цього міста. Нападник же мусить вийти, вийняти себе зі своїх окопів, якщо він такі має, рухатися вперед і зрештою виявити себе», – розповів Козей.
 
Нагадаємо, на засіданні Ставки верховного головнокомандувача було ухвалено рішення, що ЗСУ продовжать обороняти Бахмут і посилюватимуть позиції в місті. 
 
За даними американського Інституту вивчення війни (ISW), ПВК Вагнера у битві за Бахмут втратила найбільш ефективні підрозділи. 
 
Розвідка Британії: ЗСУ стабілізували північну лінію оборони Бахмута

 
 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

СюжетОчільниця Херсона: люди залишають місто, але життя триває

Екс-президент ФРН Ґаук: Україна — явна жертва агресії РФ

Половина українців вважають НАТО найкращою гарантією безпеки

Источник: korrespondent.net