Польща домовляється зі США щодо спільного використання ядерної зброї

Варшава проводить із Вашингтоном переговори щодо участі в ядерній програмі, повідомив Анджей Дуда.

Польща домовляється зі Сполученими Штатами щодо участі у програмі спільного використання ядерного озброєння. Таким чином, планується протидіяти зростаючим загрозам з боку РФ. Про це заявив президент Анджей Дуда, повідомляє Gazeta Polska у середу, 5 жовтня.

«Перша проблема полягає в тому, що ми не маємо ядерної зброї. Немає жодних ознак того, що ми, Польща, отримаємо її до наших рук у найближчому майбутньому. Завжди є потенційна можливість взяти участь у програмі спільного використання ядерного озброєння. Ми говорили з американськими лідерами про те, чи Сполучені Штати розглядають таку можливість. Тема відкрита», — зазначив глава польської держави.

Зазначимо, що програма спільного використання ядерної зброї є частиною політики ядерного стримування НАТО. Вона дозволяє країнам-членам, які не мають такої зброї, брати участь у плануванні її використання.

Програма не розширює групу країн, які мають ядерну зброю. Зокрема, в НАТО нині три країни мають таке озброєння — США, Великобританія та Франція. Проте лише Вашингтон надає свою зброю іншим державам у рамках програми.

Країни-учасниці проводять консультації та приймають спільні рішення стосовно політики щодо ядерної зброї. Також вони утримують технічне обладнання — літаки, здатні нести ядерну зброю — необхідне для використання ядерної зброї, та зберігають ядерну зброю на своїй території.

Як відомо, ЗМІ раніше писали, що президент РФ Володимир Путін відправив потяг із ядерним арсеналом до кордонів України.

Західні видання також повідомили, що російський атомний підводний човен К-329 Бєлгород залишив базу, ймовірно, для проведення випробувань нової надпотужної торпеди Посейдон.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

СюжетЗвільнення Лимана: чому це важливий стратегічний успіх

Екологічні збитки України від війни становлять 36 млрд євро

Німеччина серйозно сприймає ядерні погрози від РФ — Бербок

Источник: korrespondent.net