Переповнені морги. У Китаї нова хвиля COVID

У Китаї стрімко зростає рівень захворюваності на коронавірус. У лікарнях людям не вистачає місця, а влада намагається приховати кількість померлих.

У Китаї в перші 20 днів грудня коронавірусом заразилися 248 млн осіб, або майже 18% населення. Тільки за один день, 20 грудня, близько 37 млн китайців захворіли на COVID-19, що робить спалах у країні найбільшим у світі. Про це повідомив Bloomberg із посиланням на протокол внутрішнього засідання Національної комісії охорони здоров’я країни.

Сьогодні люди в Китаї використовують експрес-тести на антигени для виявлення коронавірусу, і вони не повинні повідомляти про позитивні результати. Тому кількість хворих може перевищувати офіційні цифри у кілька разів. Але й самі загальнонаціональні дані стали неповними, оскільки Національна комісія охорони здоров’я припинила повідомляти про безсимптомні випадки, що ускладнило відстеження. А напередодні комісія взагалі припинила публікувати щоденні дані, оскільки справжнє число смертей від нового спалаху коронавірусу критичне.

При цьому китайські експерти попереджають, що найгірше ще попереду. Чому вірус так швидко поширюється в Китаї і чого варто очікувати, розповість Корреспондент.net.

Чому так швидко?

Протягом майже трьох років китайський уряд використав так звану політику нульового COVID: суворі обмеження для населення, централізований карантин, масове тестування та ретельне відстеження контактів хворого. Від цієї дорогої для економіки стратегії влада відмовилася на початку цього місяця після спалаху в країні протестів.

Експерти попереджали, що країна погано підготовлена до такого радикального виходу, оскільки влада не змогла підвищити рівень вакцинації літніх людей, збільшити можливості інтенсивної терапії в лікарнях, а також створити запаси противірусних препаратів.

Також уряд не врахував, що висококонтагіозні варіанти омікронів почнуть так швидко вражати населення з низьким рівнем природного імунітету.

Тому зараз у Пекіні та інших містах лікарні переповнені літніми людьми, прикутими до ліжок. У відділеннях швидкої допомоги та інтенсивної терапії залишилося лише невелика кількість вільних ліжок.

Новий метод підрахунку смертей

Намагаючись приховати смертність через новий спалах COVID, влада Китаю оновила метод підрахунку смертей, викликаних вірусом.

Згідно з останніми рекомендаціями Національної комісії охорони здоров’я, лише ті, чия смерть викликана пневмонією та дихальною недостатністю після зараження вірусом, класифікуються як померлі від коронавірусу. А ті люди, хто вважається померлим через інше захворювання чи стан, наприклад, у разі серцевого нападу, не вважатимуться померлими від вірусу, навіть якщо вони були хворі на COVID у той час.

Тому офіційно Китай повідомив лише про вісім випадків смерті від вірусу цього місяця станом на 22 грудня — напрочуд низький показник, враховуючи мільйони тих, хто заразився.

Незважаючи на це, за інформацією ЗМІ, у Пекіні через велику кількість смертей крематорії не можуть впоратися з напливом померлих. Більше того, тіла почали складати у лікарнях.

Найнебезпечніші тижні

«Китай вступає в найнебезпечніші тижні пандемії», — йдеться в дослідницькій нотатці Capital Economics. Влада зараз майже не робить зусиль, щоб уповільнити поширення інфекцій, і з початком міграції напередодні місячного Нового року і ті частини країни, які ще не накрила нова хвиля COVID, незабаром будуть в епіцентрі.

Лише у містах Ціндао та Дунгуань останнім часом реєструються десятки тисяч щоденних випадків зараження коронавірусом, що набагато перевищує щоденний національний показник безсимптомних випадків.

За повідомленнями державних ЗМІ, система охорони здоров’я країни зазнає величезного навантаження: співробітників просять працювати, поки вони хворі, і навіть медичних працівників, що вийшли на пенсію, в сільських громадах наймають повторно.

Згідно з прогнозами трьох професорів Гонконзького університету, раптовий і недостатньо підготовлений вихід Китаю з нульового рівня COVID може призвести до майже одного мільйона смертей. Згідно з дослідженням, одночасне скасування обмежень у всіх провінціях призведе до потреби госпіталізації в 1,5–2,5 рази більше, ніж місткість лікарень.

Виробництво нових iPhone під питанням?

Компанія Apple першою заявила про загрози для бізнесу через масовий спалах коронавірусу в Китаї. Нова хвиля COVID може спричинити перебої у виробництві iPhone.

Американському технічному гіганту довелося більше місяця боротися з хаосом на мегафабриці свого головного монтажника Foxconn у Чженчжоу, Китай, відомому як iPhone City, після чергового спалаху COVID-19.

За інформацією Financial Times, через масове захворювання працівників час очікування покупцем у США свого нового iPhone складає майже місяць.

Наразі Apple відчуває дефіцит від п’яти до 15 мільйонів iPhone. Ситуація ускладнюється і тим, що п’ята частина доходу Apple припадає саме на продаж у Китаї, а понад 90 відсотків iPhone збираються там.

Очікується, що чистий прибуток цього кварталу впаде більш ніж на 8 відсотків, згідно з оцінками банків, об’єднаними Visible Alpha. 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Сюжети

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетАЕК Ларнака – Динамо. Онлайн матчу Ліги Європи

СюжетСелтік–Шахтар 1:1. Онлайн матчу ЛЧ

СюжетБенфіка–Динамо. Онлайн матчу ЛЧ

СюжетРосія видихнулася? Захід все частіше говорить про перелом у війні

Источник: korrespondent.net