Парламент Уганди схвалив смертну кару за гомосексуалізм

Законопроект, ухвалений парламентом країни, пропонує смертну кару за гомосексуальність. Тепер він чекає на підпис президента.

 
Парламент Уганди 21 березня ухвалив закон, що вводить смертну кару або довічне ув’язнення за гомосексуальність, «вербування, просування і фінансування одностатевої діяльності», пише The Guardian.
 
За законопроект проголосували 389 депутатів. Лише два парламентарії виступили проти.
 
«Законопроект погано продуманий, він містить неконституційні положення, нівелює досягнення в боротьбі з гендерним насильством. Це суперечить усім відомим правовим нормам», – заявив депутат Фокс Одої-Ойвелово, який проголосував проти.
 
Документ засудили і правозахисники Уганди, назвавши його «законом про ненависть».
 
Верховний комісар ООН з прав людини Фолькер Тюрк заявив, що ухвалений законопроект «дискримінаційний і, ймовірно, один із найгірших у світі». 
 
«Цей закон, якщо він набуде чинності, матиме серйозні негативні наслідки для суспільства загалом і зруйнує досягнення, здобуті протягом багатьох років», – наголосив він.
 
Тепер доля законопроекту залежить від президента країни Йовері Мусевені, який може накласти вето або підписати його як закон.
 
У 2014 році в Уганді вже діяв подібний закон, який передбачав довічне ув’язнення за гомосексуальність. Він викликав широку міжнародну критику і був анульований Конституційним судом. 
 
Однак після скасування закону представники ЛГБТ продовжували зазнавати жорсткого осуду і навіть насильства.
 
Нагадаємо, торік в Ірані вперше двох ЛГБТ-активісток засудили до смертної кари.
 
У Брунеї будуть страчувати за гомосексуалізм і подружні зради
 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net