Парламент Молдови зі скандалом проголосував за нову назву державної мови

У Конституції Молдови планують змінити формулювання «молдавська мова» на «румунська мова».

 
 
 
 
 
Парламент Молдови схвалив у першому читанні мовний закон. Але голосування не минуло без скандалу, повідомляє NewsMaker у четвер, 2 березня.
 
Згідно із законопроектом, у Конституції Молдови буде змінено формулювання «молдавська мова» на «румунська мова».
 
Під час представлення законопроекту до трибуни вийшли опозиційні депутати від блоку комуністів і соціалістів. Вони принесли плакати із закликами проведення референдуму та дострокових парламентських виборів.
 
Один із провладних депутатів Дія і солідарність вихопив плакат з рук опонента, після чого між ними зав’язалась сутичка. Далі депутат із комуністів зайняла мікрофон і почала вигукувати «Молдова, Молдова». Мікрофон їй відключили, а депутати продовжили розбірки.
 
Спікер парламенту Ігор Гросу закликав депутатів до спокою. Після того як представники парламентської більшості повернулись на свої місця, процес розгляду законопроекту продовжився.
 
Незважаючи на сутичку у парламенті, законопроект про перейменування державної мови у Конституції ухвалили 55 голосами депутатів.
 
 

 
 
Раніше у четвер парламент Молдови засудив російську агресію проти України. Депутати ухвалили декларацію, у якій закликали РФ негайно припинити військові дії у сусідній країні.
 
Росія продовжує розхитувати Молдову
 
 
 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net