Парламент Грузії повернув на доопрацювання законопроект про деолігархізацію

Депутати переглянуть законодавчу ініціативу з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії.

Парламент Грузії повернув законопроект Про деолігархізацію на доопрацювання для врахування рекомендацій Венеціанської комісії. Про це 21 березня повідомив портал Новини-Грузія.

Зазначається, що питання вже відображене у порядку денному пленарних засідань цього тижня.

Як уточнив спікер парламенту Грузії Шалва Папуашвілі, законопроект, який очікував голосування в третьому читанні, повернуть на доопрацювання, щоб врахувати зауваження Венеціанської комісії та внести відповідні зміни.

Комісія у своєму висновку встановила, що заходи, запропоновані в законопроекті, можуть призвести до зловживань та порушення прав людини. Вона віддає перевагу системному підходу, тоді як поданий Грузією документ спирається на «персональний» підхід.

Консультативний орган ЄС пропонує вирішувати проблему впливу олігархів на політичне життя країни через системні заходи у багатьох сферах, наприклад, через спеціальні запобіжники в законах про медіа, монополії, політичні партії, боротьбу з корупцією тощо.

Нагадаємо, прийняття закону Про деолігархізацію входить до переліку 12 рекомендацій для набуття Грузією статусу кандидата в ЄС.

Влада країни стверджує, що він виконає вимоги щодо обмеження впливу олігархів на політичне життя, але категорично заперечує, що під критерії олігарха підпадає співзасновник Грузинської мрії Бідзіна Іванішвілі.

Раніше в Грузії пройшла хвиля протестів через законопроект про «іноагентів». У результаті на тлі тиску суспільства парламентська більшість відхилила його.


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net