ПАР не підтримає жодну сторону у війні в Україні — президент

Республіка не відмовиться від «позаблокової позиції» та виступає за політичне вирішення ситуації, наголосив Сиріл Рамафоса.

Південно-Африканська республіка не підтримає жодну сторону у «російсько-українському конфлікті». Про це заявив президент ПАР Сиріл Рамафоса у щотижневому посланні до громадян, яке було опубліковане 15 травня.

За його словами, з початком війни в Україні на республіку чинять «надзвичайний тиск», щоб вона відмовилася від своєї позаблокової позиції та стала на бік того, «що фактично є змаганням між Росією та Заходом».

«Ми завжди були тверді у цьому питанні: ПАР не була і не буде втягнута у боротьбу між світовими державами. Це не означає, що у нас немає позиції щодо російсько-українського конфлікту», — зазначив Рамафоса.

Він вважає, що міжнародній спільноті необхідно працювати разом, щоб терміново домогтися припинення бойових дій і запобігти подальшим людським жертвам. 

«Реальність така, що російсько-український конфлікт і напруженість, яка лежить в його основі, не вирішаться військовим шляхом. Це потрібно вирішувати політично. Ми не погоджуємося з тим, що наша позаблокова позиція надає перевагу Росії над іншими країнами. Ми також не визнаємо, що це має загрожувати нашим відносинам з іншими країнами», — наголосив глава ПАР.

Він додав, що республіка віддана статтям Статуту ООН, включаючи принцип, згідно з яким усі країни-члени повинні вирішувати свої міжнародні суперечки мирними засобами. 

Рамафоса також прокоментував звинувачення в постачанні зброї до РФ. Політик підкреслив, що не має конкретних доказів цієї інформації та ініціював незалежне розслідування для встановлення фактів.

У ПАР «відріклися» від заяви про вихід з Міжнародного кримінального суду

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

У Гаазі створять реєстр руйнувань в Україні — ЄК

Росіяни пошкодили магістральні лінії — Укренерго

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

РФ вдарила ракетами по лікарні в Авдіївці: четверо людей загинули

Армія РФ атакувала Херсон безпілотниками

Источник: korrespondent.net