Орест Сохар: Мир готовится противостоять Московии… без поддержки США. Все из-за Трампа — Блоги | OBOZREVATEL

ЕС стремится значительно расширить производство оружия – от артиллерии до систем противоракетной обороны, чтобы Евросообщество могло обеспечить арсеналы Украины самостоятельно.

Далее текст на языке оригинала.

До президентських виборів у США понад рік, але для багатьох столиць можливість другого «пришестя» Дональда Трампа є джерелом тривоги. Союзники від Парижа до Токіо вважають експрезидента нестабільним лідером, який мало зацікавлений у протидії російському та китайському експансіонізму, – дуже знакова стаття у WSJ, яку варто розібрати детальніше.

– У разі перемоги Трамп погрожує розпочати глобальну торговельну війну, запровадивши нові мита на всі товари, що імпортуються до США, завдаючи удару як по друзях, так і ворогах — крок, який ризикує посіяти розбіжності в трансатлантичних відносинах під час війни РФ проти України.

– Трамп також обіцяв в разі перемоги вивести США зі складу НАТО.

– Пекін і Москва вбачають чимало потенційних вигод від його перемоги: Трамп готовий укладати угоди, щоб послабити напругу в таких «гарячих точках», як Україна і Тайвань. Кремль затягує війну в Україні, сподіваючись, що одіозний політик у разі обрання відмовиться від допомоги Києву.

– Трамп не вельми шанує союзників США, тому Пекін очікує, що альянси та коаліції за участі Сполучених Штатів послаблять тиск на Китай.

Ці сценарії викликають холодок у спині союзників, зокрема – у Європі. Тому вони готуються воювати з Путіним без США.

G7 укладають двосторонні домовленості з Києвом про надання зброї та проговорюють сценарії військової підтримки України без участі США.

Французькі офіційні особи попереджають європейських союзників, що можливість повернення Трампа вимагає від континенту значного розширення виробництва зброї, від артилерії до систем протиракетної оборони, щоб ЄС міг забезпечувати Україну самостійно.

Країни Східної Європи та Франція також підштовхують союзників до прийняття України до НАТО, що значно підвищить ставки у протистоянні з Росією, надаючи Києву гарантії безпеки. «Чи можна дозволити Україні програти, а Росії виграти? Відповідь – ні… Ми повинні витримати час», – Макрон журналу Le Point.

Перемога Трампа – поки що гіпотеза. Але важливо, що деякі лідери ЄС уже починають бодай говорити про прогнозований негативний сценарій.

Є така приказка: «Якби знав де впадеш, то сінця постелив би». Європейці ще «сіна не стелять», їхні доходи на оборону часто не досягають знаменитих 2%, передбачених статутом НАТО, але принаймні вони вже знають, «де падатимуть». І це вже прогрес, бо років два тому ЄС навіть не думав «гострити списи» проти росіян…

Підписуйтеся на «Орестократію»
Источник: www.obozrevatel.com