Орест Сохар: Будущее России имеет лицо Пригожина: повар создает теневое государство

Путінського «кухаря» так багато кругом, що вже час поговорити про його гру: він будує «нову» Росію.

Вже простежується політичний горизонт «кухаря»: створює тіньову державу.

Він перебрав в офіційної держави її виняткове право на насильство. Тут варто говорити не лише про створення ПВК «Вагнер», але й про самовільне помилування увʼязнених, контроль над значною частиною міноборони РФ, зокрема — окупаційним контингентом в Україні. Ще трішки, і він матиме вплив на значну частину і кримінального світу, принаймні, ключові авторитети вже зараз виконують його вказівки.

Хтось може подумати, що його мета — воювати, але — ніт. ПВК — це ключик до великих сейфів з непомірними грішми. Наприклад, структури Прігожина допомагають утримувати владу диктаторським режимам в Алжирі, Нігерії, Лівії, Судані, Ефіопії, Анголі й т.д. в обмін на доступ до корисних копалин.

У РФ ситуація подібна. Його імперія «Конкорд» присмокталася до підрядів управління справ президента, уряду і далі за списком. Формально, в такий спосіб Прігожин збирає гроші на своїх найманих вбивць, але його особисті статки зростають швидше за боєздатність «Вагнера».

Зараз тіньовий фюрер Росії з віртуальною кочергою ганяється за тими скнарами, котрі свого часу зажали йому бюджети. Чули, як Прігожин кляне Шойгу, міністра оборони РФ? Так ось, оленяреві в маршальських погонах три роки тому не сподобався пропозиція сходити на три веселих літери, і він відігнав «свиню від корита». Як то кажуть, жадібність фраєра і погубила. Як, до речі, і губернатора Санкт-Петербурга Бєглова, який дозволяв компаніям Прігожина вигравати на тендерах не більше двох-трьох мільярдів рублів на рік. Тепер за Бєгловим бігають всі табельні собаки РФ, — від прокуратури до журналістів. Після такого, міністри та губернатори самі проситимуть тіньового фюрера не відмовляти собі в задоволенні покопирсатися в їхніх бюджетах.

У короткостроковій фінансовій перспективі — Прігожин — мультимільярдер, а «Вагнер» матиме фінансове забезпечення в рази краще, ніж у рашистської армії.

Тут кортить сказати, що він стане наступним офіційним господарем Кремля, але поки що пазли так не складаються.

Колишній «кухар» готує свій політичний проєкт, що дозволить контролювати поторочених «турбопатріотів», які дедалі більше розчаровуються у незграбному Путінові. У РФ кожен четвертий громадянин «сидить» або «откінулся (https://t.me/orestokratiia/147)». У Прігожина є всі шанси стати кумиром і для цього контингенту («один з нас»). Конкурувати з Путіним він не стане, бо безсмертний до того часу, доки цього хоче справжній фюрер.

«Вагнер» здатен гарантувати й особисту безпеку Путіну в разі, якщо раптом якась із веж Кремля задумає криво подивитися на нього. Ба більше: ці прекрасні хлопці можуть запросто привести бункерного до влади у третині африканських країн, йому треба буде лише показати пальцем на карті. Це поки звучить як жарт, але фізично така можливість існує.

‼️ Іншими словами, Прігожин настільки підріс, що суттєво формуватиме порядок денний РФ, в тому числі впливаючи на Путіна: у воєнних, політичних, корупційних питаннях. Але наступним Путіним йому не стати. Плюс, його карʼєра — це ляпас усім силовикам тридційного штибу.

Звісно, росіяни з радістю обрали б собі на голову такого ж неадеквата, як і вони самі. Але є одне «але»: наступну конфігурацію влади у РФ (чи залишків від Росії) визначатимуть США та Китай: їм навряд чи імпонуватиме той персонаж, який є уособленням нинішньої кримінальної Росії.

Далі буде. Підписуйтесь на «Орестократію (https://t.me/orestokratiia)», аби не пропустити…
Источник: www.obozrevatel.com