Операція Ренгав. Як Польща стримує Вагнера

Окрім операції Гриф в Польщі буде діяти нова акція — Ренгав. Головне її завдання — створення резерву на випадок загострення ситуації з Білоруссю.

Польща розгортає додаткові угруповання на кордоні з Білоруссю та продовжує нарощувати військову присутність там через базування на території сусідньої держави найманців ПВК Вагнер. Нова оперативна група Підляшшя буде діяти в рамках спецоперації Ренгав, каже міністр оборони Маріуш Блащак.

Суть операції

Зазначимо, що назва операції Ренгав – це прочитане ззаду наперед слово Вагнер. Головна мета Ренгаву – тренування солдат поблизу кордону з Білоруссю і формування резервів на випадок погіршення ситуації, пояснив Блащак.

Також в рамках операції у місті Чарна-Білостоцька, що за 30 кілометрів від білоруського кордону, буде створено нову військову частину. Вона стане центром підготовки для потреб створюваної 1-ї дивізії піхоти легіонів.

«Немає сумніву, що польський кордон під загрозою. Ми спостерігаємо постійний тиск на польський кордон, спроби нелегального перетину кордону мігрантами, яких заохочує до цього білоруський режим. Безсумнівно, що білоруський режим співпрацює з Кремлем. Ця акція спрямована проти Польщі з метою дестабілізації нашої країни. Я переконаний, що ця акція не вдасться через службу Війська Польського та все, що пов’язано зі зміцненням кордону з Білоруссю», – сказав глава Міноборони, передає польський канал TVN 24.

Блащак нагадав, що під керівництвом Прикордонної служби триває операція Гриф, метою якої є перекриття кордону з Білоруссю.

«У цій операції візьмуть участь до чотирьох тисяч солдатів Війська Польського, які підтримують Прикордонну варту, але я також вирішив створити в операції військову оперативну групу під кодовою назвою Ренгав», — повідомив глава Міноборони.

Характер цієї військової операції носить навчально-оборонний характер, уточнив Блащак.

«Пам’ятаймо про це, коли чуємо кремлівську пропаганду, яка каже, що Військо Польське скупчене на кордоні з Білоруссю. Воно справді збирається, але для стримування агресора і для зміцнення кордону та забезпечення безпеки. Так воно є і буде, попри всі ці фейкові новини, попри всі ці дезінформаційні кампанії», – додав він.

Група Підляшшя

Командир новоствореної оперативної групи Підляшшя, яка проводитиме операцію Ренгав, полковник Аркадіуш Миколайчик зазначив, що його підлеглі діятимуть на території шириною 400 км і глибиною 150 км від кордону.

«Ми будемо діяти дуже часто вночі, матимемо в своєму розпорядженні найкращі – з точки зору підготовки – підрозділи Війська Польського з досвідом, набутим під час виконання багатьох місій як у Польщі, так і за кордоном», – сказав він.

«Я сподіваюся, що суспільство сприйме нас доброзичливо і буде задоволене тим, що вони можуть жити в мирі, і ви також можете мати дуже хороші асоціації з нашою присутністю в цьому регіоні», — додав Миколайчик.

Шпигуни Вагнера

Агентство внутрішньої безпеки Польщі також затримало двох росіян, які поширювали листівки із закликом вступити до ПВК Вагнера. Про це сьогодні повідомив міністр внутрішніх справ та адміністрації Польщі Маріуш Камінський.

Зазначимо, що польські ЗМІ днями повідомляли про те, що у Кракові та Варшаві невідомі розклеювали листівки із закликом вступити до угруповання Вагнера. Листівки містили QR-код із посиланням на російськомовний сайт.

«ABW (Агентство внутрішньої безпеки) спільно з поліцією ідентифікувало та затримало двох росіян, які розповсюджували пропагандистські матеріали групи Вагнера у Кракові та Варшаві», – повідомив Камінський.

Він додав, що обом росіянам висунуто звинувачення у шпигунстві, їх заарештували.
 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Сюжети

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетАтака Росії на турецьке судно: що відомо

СюжетПідсумки 13.08: Обшук судна і обстріл Херсонщини

СюжетПідсумки 12.08: Знак на Зміїному і удар по Оріхову

СюжетПідсумки 11.08: Заміна воєнкомів і удар Кинджалів

Источник: korrespondent.net