Норвегія затримала російського шпигуна- науковця з Бразилії

У Норвегії заарештували співробітника університету Тромсе, який прибув до країни з бразильським паспортом. Його підозрюють у підробці документів і зборі інформації для російської розвідки, та хочуть депортувати.

У Норвегії затримали «дослідника» з паспортом Бразилії, якого підозрюють у шпигунстві на користь Росії. Про це у вівторок, 25 жовтня, повідомила норвезька контррозвідувальна служба PST (поліційна служба безпеки. — Ред.).

Чоловік прибув до країни у 2021 році та працював в університеті Тромсе (Арктичному університеті Норвегії. — Ред.). Він займався дослідженням північних регіонів та гібридних загроз. Його затримали, коли він прямував на роботу.

Слідчі вважають, що він перебував у Норвегії під фальшивим ім’ям і посвідченням особи, працюючи на російську розвідку. «Ми вважаємо, що він працює під прикриттям на російську владу. Агент під прикриттям — це той, хто збирає інформацію, найчастіше для своєї країни походження — в даному випадку для РФ і російських спецслужб», — сказала заступниця глави PST Гедвіг Му телеканалу TV2.

Чоловіка заарештували на чотири тижні на час розгляду справи. Його хочуть депортувати з країни, оскільки «він становить загрозу фундаментальним національним інтересам».

Протягом останніх кількох тижнів у Норвегії затримали дев’ятьох росіян за фотографування з дронів секретних об’єктів: військових об’єктів, казарм, об’єктів енергетичної інфраструктури, в тому числі платформ для видобутку газу.

На тлі скорочення залежності Європи від російського газу через війну в Україні Норвегія стала найважливішим постачальником до Європейського Союзу.

Чотирьох затриманих росіян уже звільнили.

Джерело: Українська служба DW


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net