Норвегія закриває порти для кораблів і кордон для вантажівок з РФ

З 7 травня російські кораблі не зможуть заходити в Норвегію. Водночас Осло робить виняток для рибальських суден.

 
Уряд Норвегії вирішив приєднатися до санкцій ЄС та закрити сухопутний кордон для вантажівок з Росії, а порти – для російських кораблів. Про це повідомив норвезький телеканал NRK у п’ятницю, 29 квітня.
 
 

 
Міністр закордонних справ Аннікен Хюітфельдт заявила, що прикордонну станцію Стурскуг на кордоні між Норвегією та Росією буде закрито для перевезення всіх товарів, перерахованих у санкційному списку ЄС.
 
«Ми вводимо п’ятий пакет санкцій ЄС у Норвегії. Це означає, що Стурскуг ми одразу закриємо для вантажних перевезень, що буде запроваджено заборону на перевезення низки хімічних речовин. Ми робимо один виняток, і це для Шпіцбергену, тому що маємо Договір про Шпіцберген. До тих, хто його підписав, будуть ставитися однаково», – сказав міністр.
 
Договір про Шпіцберген надає Норвегії суверенітет, тобто право керувати ним, але всім сторонам, які підписали договір, буде дозволено здійснювати там безперешкодну діяльність. Радянський Союз підписав договір у 1925 році, а Росія вирішила продовжувати його дотримуватися у 1992 році.
 
Російські судна не зможуть заходити в Норвегію з 7 травня. Втім, Осло робить виняток для рибальських суден, а це означає, що дві третіх заходжень російських суден у Норвегію продовжуватимуться.
 
За статистикою, торік у порти Норвегії зайшли 978 російських суден. Берегова адміністрація Норвегії заявила, що ситуація із заходженнями в першому кварталі 2022 року була приблизно такою самою.
 
Раніше цього тижня в Норвегії активісти заблокували танкер, який в країну доставив російську нафту. Вони прикували себе ланцюгом до судна на знак протесту проти російського вторгнення в Україну.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Санкції проти Росії

Санкції щодо РФ не перешкоджають гуманітарній допомозі — ЄС

США закликають Євросоюз не послаблювати санкції проти Росії

Джонсон закликав не знижувати тиск на Росію через анексію Криму

Ґабріель пропонує заохотити РФ виконувати «Мінськ»

Берлін погрожує США заходами у відповідь на санкції проти Росії

Источник: korrespondent.net