Німецькі Зелені здивовані тим, скільки ФРН платить РФ за енергоносії

Експерт Зелених із зовнішньої політики шокований тим, що Німеччина з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну заплатила Росії 12,1 мільярда євро за енергоносії.

Член зовнішньополітичного комітету Бундестагу від фракції Союз-90/Зелені Юрґен Тріттін шокований тим, що з початку війни Росії проти України Німеччина заплатила РФ 12,1 мільярда євро за енергоносії. Про це Тріттін заявив у інтерв’ю телеканалу Welt у понеділок, 13 червня. Він додав, що йдеться про проміжні цифри. За його словами, зараз відбувається «стратегічне відсторонення» Росії від «світових ринків».

Звіт CREA

Співробітники зареєстрованого у Фінляндії Центру дослідження енергетики та чистого повітря (CREA) оприлюднили 13 червня звіт під назвою «Фінансування війни Путіна: Імпорт викопного палива з Росії у перші 100 днів вторгнення». У доповіді сказано, що за перші 100 днів війни проти України РФ отримала від експорту викопних енергоносіїв дохід розміром 93 мільярди євро.

Згідно з даними дослідження, ЄС залишається найбільшим покупцем російського газу та нафти — на його долю припадав 61 відсоток російського експорту викопного палива, що відповідає 57 мільярдам євро.

Якщо говорити про окремі держави, то найважливішим імпортером був Китай (12,6 мільярда євро), на другому місці — Німеччина (12,1 мільярда євро), на третьому — Італія (7,8 мільярда євро).
Читайте також: Що буде, якщо ЄС запровадить ембарго на російську нафту?

«Цифри лякають»

«Так, ці цифри лякають», — прокоментував статистику Юрґен Тріттін. «Саме тому необхідно, аби ми зараз послідовно реалізувати те, що зобов’язалися зробити щодо питання нафтового ембарго», — додав він. Німеччина збирається припинити імпорт цієї сировини з Росії, однак лише до кінця року.

«Ми йдемо цим шляхом», — відзначив Тріттін. «Ми прагнемо також різко скоротити закупівлю газу», — підкреслив представник Зелених, додавши, що Росії «рано радіти». Нинішні показники не підтримуватимуться у довгостроковій перспективі, констатував він.

Юрґен Тріттін додав, що Німеччина вже припинила імпорт вугілля з Росії. Ввезення російського газу також значно скоротилося, зазначив політик.

За рахунок сирої нафти Росія отримує близько половини своїх доходів від експорту енергоресурсів, а чверть — за рахунок трубопровідного газу, нагадало агентство AFP.

Destatis: Імпорт з РФ виріс у вартісному вираженні

Як повідомило 13 червня Федеральне статистичне відомство ФРН у Вісбадені, німецький імпорт з РФ виріс у вартісному вираженні у квітні. Найважливішими товарами імпорту були нафта та природний газ. Їхня вартість збільшилась на 37,8 відсотка — до 2,2 мільярда євро. Крім цього, Москва постачала кокс та нафтопродукти (+94,3 відсотка — до 0,4 мільярда євро), а також вугілля (+334,7 відсотка — до 0,4 мільярда євро).

Джерело: Українська служба DW


Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетТебе ж не посадили. Історії росіян, на яких донесли за антивоєнні погляди

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

Екс-прем’єр РФ: Якщо Україна впаде, наступними будуть країни Балтії

Зеленський став лауреатом премії Бориса Нємцова за сміливість

Источник: korrespondent.net