Назвали Валєрой: українці повісили на кордоні з Білоруссю макет солдата РФ

Білоруські прикордонники скаржаться на «провокації» українських військових. Серед претензій – макет повішеного російського військового, якого назвали Валєрою.

Білоруські прикордонники розповіли про збільшення кількості «провокацій» із боку українських колег. Зокрема, українці повісили макет військовослужбовця у формі російської армії і назвали його Валєрою. Про це у суботу, 11 березня, повідомляє білоруський телеканал ОНТ.
 
У сюжеті перераховуються образи білоруських прикордонників на українських колег: «Псування інфраструктури, агресивні жести, у тому числі зі зброєю, образливі написи на дорожніх знаках, листівки із закликами та аудіозаписи політичного характеру, дзвінки з погрозами оперативним черговим». При цьому текст листівок та аудіозаписів і як саме загрожують оперативним черговим, співробітники телеканалу не повідомили.
 
«Збільшилася кількість провокацій. Почали засвічувати лазерним променем відеокамери. Відповідно, встановлення фотопасток з метою фіксації прикордонників Республіки Білорусь», — розповів заступник начальника прикордонної застави Глушковичі Гомельської області Владислав Зенкович.
 
Особливо пограничників обурив макет повішеного військовослужбовця у формі російської армії, якого назвали українські прикордонники Валєрою.
 
«Сказали, що це військовослужбовець убитий під Києвом. Це все з метою якогось залякування та психологічного тиску на військовослужбовців, які охороняють державний кордон нашої країни», — сказав Зенкович.
 
Він поскаржився на «низьку дисципліну» українських військових і висловив побоювання, що вона може призвести до стрілянини та подальшої ескалації.
 

 
Нагадаємо, прикордонники Білорусі і раніше стверджували, що українська сторона нібито влаштовує «провокації». За словами представника Держприкордонкомітету Білорусі, останньою «провокацією» став випадок у місці пропуску у селі Піддобрянка. Там білоруські прикордонники нібито «провокували образливими жестами» і нібито наводили на них зброю.
 
Також прикордонники Білорусі скаржилися на «непристойні жести» від українців.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net