Найстаріша правозахисна організація РФ під загрозою закриття

Міністерство юстиції РФ звернулося до суду з вимогою заборонити діяльність Московської Гельсінської групи в Росії. МГГ — найстаріша недержавна правозахисна організація в країні.

Головне управління міністерства юстиції Росії звернулося до Московського міського суду з вимогою ліквідувати Московську Гельсінську групу (МГГ) та заборонити її діяльність на території Росії. Про це у вівторок, 20 грудня, повідомили у найстарішій недержавній правозахисній організації РФ.

За версією мін’юсту РФ, МГГ, порушуючи федеральний закон про громадські об’єднання, працювала поза московським регіоном. У міністерстві при цьому вказали на спостереження на судових процесах, звернення до регіональних органів влади, участь у заходах регіональних партнерів організації, зокрема онлайн.

«Коридор свободи з кожним роком звужується»

«Коридор свободи з кожним роком звужується, держава прагне скоротити можливості незалежних некомерційних організацій, а особливо — правозахисних», — прокоментували те, що відбувається, в МГГ. «Ми переконані, що Росія буде демократичною державою, де дотримуються законів, де людина, її права та гідність є найвищою цінністю», — додали в організації.

Московська Гельсінська група була заснована 1976 року для сприяння виконанню Гельсінських угод в СРСР. Серед її співзасновників була відома правозахисниця Людмила Алексєєва, яка керувала групою з 1996 року до своєї смерті у 2018 році.

Однією з найважливіших цілей своєї діяльності МГГ вважає залучення громадян у процес громадського контролю за діяльністю державних органів та сприяння їхньому реформуванню. Так, у 2013 році вона ініціювала кампанію із залучення росіян до контролю за діяльністю поліції.

У Німеччині вручили премію співзасновниці російського Меморіалу

Джерело: Українська служба DW

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

 

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net