Нафтові компанії повідомили про рекордні доходи

Наслідки вторгнення Росії в Україну позначилися на вартості нафти й газу, це своєю чергою допомогло нафтовим компаніям отримати рекордні доходи.

 
Європейські енергетичні компанії почали отримувати рекордний прибуток у зв’язку з подорожчанням нафти й газу. Зростання цін на енергоресурси спровоковане, зокрема, наслідками вторгнення Росії в Україну. Про це свідчать дані, які надали прес-служби компаній Shell, Equinor, Total Energies та Repsol.
 
У другому кварталі британська Shell отримала 11,5 млрд доларів чистого прибутку, норвезька Equinor – 6,8 млрд доларів, французька TotalEnergies – 5,7 млрд доларів, іспанська Repsol – 1,2 млрд доларів.
 
Більшість компаній планують направити вільні гроші на байбек – викуп частини акцій з біржі. Ці дії свідчать про надлишок готівки у компаній та про те, що ці активи не можна застосувати для інвестицій. Зворотний викуп дасть змогу збільшити фактичні частини найбільших акціонерів і посилить їхні позиції. Зокрема, Shell планує на викуп акцій дати 6 млрд доларів.
 
Bloomberg із посиланням на аналітика JPMorgan Крістіана Малека зазначає, що «це сигналізує про те, що компанії мають певність у грошових потоках» з огляду на перспективи діяльності у 2023 році.
 
Нагадаємо, через санкції нафтові втрати Росії становитимуть 3 млн барелів на добу. Такий прогноз озвучило Міжнародне енергетичне агентство. При цьому Росія експортує близько 8 млн барелів на добу.
 
Раніше повідомлялося, що в середині липня російська нафта Urals пропонувалася зі знижкою 40 доларів порівняно з еталонною маркою Brent.
 
Також повідомлялося, що за підсумками червня доходи нафтогазових корпорацій РФ скоротилися ще на 154 млрд рублів, або 18%. А якщо порівнювати з рекордним квітнем – більш як удвічі.
 
Новини від Корреспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net