Молдова повністю забезпечена енергоресурсами для проходження зими — прем’єр

Країна добре підготовлена до зими, вона незалежна енергетично від Росії, наголосив глава уряду.

Молдова забезпечена енергоресурсами на зиму. Про це заявив прем’єр-міністр країни Дорін Речан, передає телеканал JurnalTV.
 
«Молдова ніколи не була настільки добре підготовлена до зимового періоду, як зараз. Це стосується енергетичних ресурсів… Так, це коштувало дорого, так, це з політичного погляду виглядало не дуже добре. Але треба було визначитися, бути чесним і приймати конкретні рішення. Повторю ще раз: ми ніколи не були настільки добре підготовлені до зими, ми ніколи не були настільки незалежними енергетично від Росії, від Придністровського регіону, не важливо. Тепер ми є незалежними», — сказав він.
 
6 вересня Речан заявив, що Молдова не платитиме російському Газпрому за боргами, які назвав неіснуючими. Це сталося після того, як були презентовані результати міжнародного аудиту боргу Молдови перед Газпромом.
 
Аудитори не підтвердили борг Молдови 709 млн доларів, на якому наполягає Газпром. Крім того, дійшли висновку, що Молдовагаз має право висунути Газпрому фінансові вимоги. У результаті уряд Молдови запропонував Газпрому 8,6 млн доларів для врегулювання питання про борг за газ.

Нагадаємо, у травні прем’єр Молдови заявив, що країна більше не використовує російський природний газ або електроенергію після того, як припинила свою залежність після початку війни в Україні.

Завершився ремонт магістрального газогону на кордоні з Молдовою

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net