Міністри оборони ЄС обговорять прискорення постачання боєприпасів Україні

Глави міністерств також проведуть неформальну зустріч із главою українського оборонного відомства Олексієм Резніковим.

 
 
 
 
Міністри оборони країн-членів Європейського союзу вислухають інформацію українського колеги Олексія Резнікова про останній розвиток подій на полі бою, про потреби української армії і обговорять шляхи прискорення поставок Україні боєприпасів та артилерії. Майбутнє неформальне засідання голів оборонних відомств відбудеться 7-8 березня у Стокгольмі. Його анонсував представник уряду Швеції на зустрічі з журналістами у понеділок, 6 березня, повідомляє Інтефакс-Україна.
 
«Перша сесія буде присвячена підтримці України ЄС і складається з трьох частин. На першій український міністр оборони Олексій Резніков побрифінгує міністрів ЄС – він розповість про останній розвиток подій на місцях і про найважливіші пріоритети та потреби Збройних сил України. Ми сподіваємося, що він особисто зможе взяти участь у засіданні», – розповів він.
 
Друга частина, за словами співрозмовника журналістів, буде присвячена обговоренню військової допоміжної місії ЄС–Україна.
 
«На третій частині міністри обговорять можливості прискорення постачань та виробництва артилерійських боєприпасів, які терміново необхідні Україні, ми будемо обговорювати спільні закупівлі і те, як ми прискоримо можливості європейської промисловості для виробництва боєприпасів», – додав представник Швеції.
 
Він також відповів на запитання українського інформагентства, коли може бути ухвалене офіційне рішення про спільні закупівлі боєприпасів.
 
За його словами, багато варіантів цієї конкретної ініціативи Естонії ще мають бути узгоджені й опрацьовані.
 
«Я думаю, що на цій зустрічі у середу мова буде про модальність, щоб потім далі можна було працювати у Брюсселі. Я думаю, що 20 березня – амбітна, але реалістична дата, коли, як ми сподіваємося, рішення може бути ухвалене для того, щоб надалі, через кілька днів, воно було підтверджене Європейською радою», – вважає він.
 
Також шведський чиновник відповів на запитання про можливе фінансування. Він нагадав, що пропозиції Зовнішньої дипломатичної служби «починаються з 1 млрд для першого треку, який полягає у тому, що ми повизбируємо все зі своїх сховищ, що у нас є, – це буде на відшкодування».
 
Крім того, під час неформального засідання глави оборонних відомств мають намір «отримати краще розуміння того, що ще залишилося у сховищах держав-членів і як швидко можна пришвидшити виробничі потужності». 
 
Чиновник додав, що міністри також обговорюватимуть Китай, ПВК Вагнера.
 
Нагадаємо, 19 лютого стало відомо, що країни Європейського союзу вже у березні можуть домовитися про спільну закупівлю боєприпасів, які надаватимуть Україні.
 
Раніше Естонія закликала ЄС збільшити виробництво боєприпасів для України.
 
 
Новини від Кореспондент.net у Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

СюжетПереговори України та Росії. Онлайн

СюжетОчільниця Херсона: люди залишають місто, але життя триває

Екс-президент ФРН Ґаук: Україна — явна жертва агресії РФ

Половина українців вважають НАТО найкращою гарантією безпеки

Источник: korrespondent.net