Лукашенко назвав єдину помилку щодо України

Потрібно було вирішувати «питання», коли не було ні армії України, ні готовності, пожалівся Олександр Лукашенко.

Росія і Білорусь повинні були вирішити «українське питання» у 2014-2015 роках. Це «єдина помилка», сказав у четвер, 1 червня, формальний лідер Білорусі Олександр Лукашенко на зустрічі з учасниками 52-го засідання Ради керівників органів безпеки та спеціальних служб країн – членів СНД.

Лукашенко заявив, що «абсолютно згоден» із російським президентом Володимиром Путіним, який стверджує, що не Москва спровокувала війну в Україні.

«Вона почалася навіть не в 2014 році. Вона почалася задовго до 2014 року. Ми бачили все, що тут відбувалося: той «коричневий переворот», який стався, і до чого Україну підводять. Бачили, хто був в авангарді. Єдина, мабуть, наша помилка, що ми не вирішили це питання у 2014-2015 роках, коли не було ані армії України, ані готовності», – сказав Лукашенко.

За його словами, «всі хотіли мирно якось урегулювати».

«А вони (українці – ред.) за цей час створювали боєздатні збройні сили», – пожалівся він і додав, що деякі колишні лідери західних країн «відверто зізналися, що вони робили все, щоб підготувати Україну до війни з Росією».

На думку Лукашенка, військово-політична обстановка навколо СНД все більше загострюється

«І нам треба розуміти, що великі гравці навколо нас – Росії, Білорусі, центральноазіатських держав – потихеньку намагаються нас розтягнути. Ми цього не повинні допустити», – зазначив він.

Раніше Лукашенко заявив, що Україна повинна «помиритися» з Путіним. На його думку, «Захід аплодує українському лідеру нещиро, хоча Зеленський нібито цим задоволений».

Також Лукашенко вважає, що Україна «сама спровокувала» Росію.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

Призупинено ліцензії мовників, зареєстрованих на окупованих територіях

Правоохоронці прийшли з обшуками до КМДА через закрите укриття

У травні УЗ майже вдвічі скоротила обсяги перевезень зерна на експорт

Росіяни скинули на Берислав керовані авіабомби

СюжетВторгнення Росії в Україну. Онлайн

Источник: korrespondent.net