Литва оголосила конкурс на проект вітропарку у Балтійському морі

Заплановано будівництво двох вітряних електростанцій, які забезпечать, приблизно, половину поточних потреб країни в електриці.

 
Державна рада з регулювання енергетики Литви 30 березня оголосила конкурс на проект вітряної електростанції у Балтійському морі, яка будуватиметься без державної підтримки.
 
Запланована потужність вітропарку – до 700 МВт, вартість будівництва – 1,8 мільярда євро.
 
Зазначається, що в учасників першого аукціону буде 60 днів на реєстрацію та подання документів – з 31 березня до 29 травня включно. Ще місяць приділяється на перевірку відповідності кваліфікаційним вимогам.
 
Конкурс відбудеться за наявності не менше двох учасників, переможцем буде визнано того, хто представить найкращу фінансову пропозицію.
 
Литва готується збудувати дві вітряні електростанції в Балтійському морі. Очікується, що другий конкурс на будівництво парку за державний рахунок буде оголошено у вересні.
 
Наголошується, що обидва проекти морських ВЕС є ключовими «в прагненні до енергетичної незалежності Литви».
 
Вітропарки забезпечуватимуть, приблизно, половину поточних потреб Литви в електроенергії. Очікується, що вони почнуть діяти до 2028 року.
 
Нагадаємо, у вересні минулого року біля берегів Британії запрацювала найбільша у світі морська вітрова електростанція Hornsea 2.
 
До 2027 року потужність світової вітрогенерації зросте на 680 ГВт
 
 
Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Источник: korrespondent.net