Лідери G7 підтвердили підтримку України

Лідери G7 заявили, що вживають конкретні кроки, аби підтримувати Україну стільки часу, скільки їй буде потрібно.

Лідери держав Групи семи в суботу, 20 травня, узгодили спільне комюніке за результатами саміту в Японії.

Лідери G7 заявили, що вони «більш ніж будь-коли об’єднані в рішучості дати раду глобальним викликам сьогодення та прокласти шлях до кращого майбутнього» з дотриманням Статуту ООН і міжнародного партнерства.

«Ми вживаємо конкретні кроки, щоб підтримувати Україну стільки часу, скільки їй буде потрібно на тлі незаконної агресивної війни з боку Росії», — йдеться у заяві.

Як зазначили лідери Великої сімки, вони підтверджують «непохитну підтримку України стільки, скільки буде потрібно для досягнення всеосяжного, справедливого і тривалого миру».

У комюніке також згадується окрема заява лідерів G7 щодо України, ухвалена 19 травня, у якій вони зобов’язуються «посилити дипломатичну, фінансову, гуманітарну та військову підтримку України, збільшити ціну для Росії та тих, хто підтримує її військові зусилля, і продовжувати протидіяти негативним наслідкам війни для решти світу, особливо для найбільш вразливих верств населення».

Крім того, лідери Групи семи зобов’язались узяти на себе посилення зусиль у сфері глобальної продовольчої безпеки та розбудови інфраструктури, а також у сфері роззброєння та нерозповсюдження ядерної зброї.

Нагадаємо, лідери країн Групи семи (G7) закликали Китай тиснути на Росію, щоб вона припинила військову агресію та вивела свої війська з України.

Також повідомлялося, що президент України Володимр Зеленський прибув з візитом до Японії на саміт G7.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Читайте Korrespondent.net в Google News

Війна Росії з Україною

Зеленський обговорив з Макроном коаліцію літаків

Зеленський зустрівся з прем’єр-міністром Індії

СБУ викрила ще 12 проросійських агітаторів

В ОП не сумніваються, що Україна отримає F-16

РФ стягує у Бахмут повітряно-десантні й мотострілецькі підрозділи — ЗСУ

Источник: korrespondent.net